SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarına bakarsak Trabzonspor'da yeni dönem çok sert geçecek. Seçim sürecinde “Federasyon gidecek, şampiyonluk kupası gelecek” söylemleri ile yola çıkan Hacıosmanoğlu, Bordo – Mavili camianın yeni lideri oldu. Aslında hepimiz onu sert muhalefeti ile tanıdık. Her süreçte ilginç çıkışları oldu. Artık dümene geçti. Bakalım Sadri Şener yönetiminin belki de sonunu hazırlayan ‘Şampiyon biziz, kupamızı alacağız' süreci Hacıosmanoğlu başkanlığında nasıl yönetilecek?

LUTFİ ARIBOĞAN KAZANDI

FUTBOLDA şampiyon olan, basketbolda finale koşan Galatasaray'da gündem seçim! ÜNAL Aysal'ın olağanüstü seçim kararı camiayı neredeyse ikiye böldü. Bu karar için herkes bir şey söyledi.

PERŞEMBENİN gelişi çarşambadan bellidir. AYLARDIR Ünal Aysal'ın bu kararı alacağı konuşuluyordu. Yönetim kurulunda başını Ali Dürüst ve Adnan Öztürk'ün çektiği bir grup Lutfi Arıboğan'ın yetkilerinden rahatsızdı. Ünal Aysal başkan seçildiği ilk gün hep kurumsallaşmaya vurgu yaptı. Kurumsallaşmanın ilk adımıydı Lutfi Arıboğan… Başkanın bu hamlesi yönetimde çatlak seslerin çıkmasına neden olmuştu. Muhalefetin hedefi Arıboğan'dı.

SEÇİM kararı alınmasının yegane sebebi de buydu. Aysal, Lutfi Arıboğan'dan yana tavır aldı ve düğmeye bastı. ‘Bazı isimler yoruldu' açıklaması ise işin kılıfıydı. Ali Dürüst, Adnan Öztürk ve Refik Arkan gibi isimlerin yer almayacağı yeni yönetimde tahminim Florya ile kontağı Başkan Aysal sağlayacak. Aysal'ın yeni yönetimdeki ilk hamlesi ise Terim olacak. Terim'in söz-leşmesi Aysal'ın görev süresince uzatılacak.

ÖNDER ÖZEN

1 YILA yakın birlikte çalıştık. ‘Nevi şahsına münhasır' derler ya işte tam öyle bir insan Önder Özen. Dünya futbolunu iyi bilen, futbolla yatan futbolla kalkan tam bir futbol adamı. Antrenör olmasını isterdim o farklı bir yol çizdi kendisine. O artık Beşiktaş'ta futbolun patronu. Rahat bir çalışma ortamı bulursa büyük başarılara imza atacak bir değer. Önder Özen son yıllarda düşüşe geçen Beşiktaş'a ivme kazandıracaktır. Yolu açık olsun…

BASKETBOL ŞEHRİ GİRESUN

TOPAL Osman'ın torunları basketbol aşığıymış. Yeşil Giresun-Trabzonspor lige yükselme maçını öncesiyle sonrasıyla yaşadım Giresun'da. Bütün şehir maçı bekliyor, kazanırsa lige çıkacak. Saatler kimse için geçmiyor. 2 bin kişilik salonda 3 bin kişi var. Maçı Trabzonspor kazanıyor maç sonu kıyamet! Şehir ağlıyor ama basketbolu yönetenler ‘Biz o lige çıkacağız' diyor. Ben de o inancı gördüm.

ASİST HALİL ÜNAL’DAN…

GALATASARAY ‘KAP'a bildirdi Fenerbahçe kaptı. Süreç sonunda hem Galatasaray hem de Fenerbahçe taraftarı memnun! Bir taraf ‘Bizi istemeyeni biz de istemeyiz' diğeri ise ‘Ezeli rakibin elinden kaptık' diyor. Tarih transfer golleri ile dolu. Yakın zamanda yaşanan Mehmet Topuz olayı bunun en somut örneği. Beşiktaş forması giyen ‘Ben Beşiktaş'tan başka takımda oynamam' diyen Topuz ‘Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak' şapkası ile imza attı. Tarihte bu golleri atan hep Fenerbahçe'ydi. Son golü de Halil Ünal'ın asisti ile Alper'le G.Saray'a oldu.