SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erdemir yönetimi, Türkiye Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden takımı Erdemir Spor Kulübü'ne, profesyonel spor faaliyetlerini maddi olarak desteklememe kararı aldı.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) yönetimi, Beko Basketbol Ligi`nde takımı bulunan Erdemirspor Kulubüne profesyonel spor faaliyetlerini maddi olarak desteklememe kararı aldıklarını ileterek, spor tesislerinin ve konutların tahliye edilmesini istedi.

Türk sporcularının yetişmesi amacıyla sahip olunan tesis ve alanların kulübe tahsis edildiği belirtilen yazıda, “Şirketimiz personeli ve ailelerine yönelik amatör spor faaliyetlerinin gelişimi ve tesislerimizin kuruluş amaçları doğrultusunda kullanımı için 2013-2014 sezonundan itibaren, sadece şirket yönetimimiz tarafından belirlenecek amatör spor faaliyetleri desteklenecektir” ifadesi kullanıldı.

Şirketin profesyonel spor faaliyetlerini maddi olarak desteklememe kararı aldığı kaydedilen 23 Mayıs tarihli diğer bir yazıda ise şunlar bildirildi:

“Kulüp derneği tüzüğünün birinci maddesinde yer aldığı üzere Erdemirspor isminin her türlü hukuki hak sahibi şirketimiz olup, bu ismin derneğinizce kullanılmamasını teminen 5 Haziran tarihli genel kurulda karar alınmasını ve gerekli düzenlemelerinin yapılmasını takip etmekteyiz. Buna ek olarak mülkiyeti şirketimize ait kullanılmakta olan tüm spor tesislerinin (Erdemirspor Salonu, futbol stadı, halı saha ve tenis kortları) ve konutların 14 Haziran`a kadar tahliye edilerek, şirketimiz İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığına teslim edilmesi gerekmektedir.”

“GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ”

Erdemirspor Gençlik ve Spor Kulübü İkinci Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ERDEMİR yönetiminden kulübün tesislerini boşaltmaları konusunda resmi yazı geldiğini söyledi.

Erdemirspor`un büyük bir camia ve güçlü bir kulüp olduğunu ifade eden Odabaş, “Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. ERDEMİR üst yönetiminin Ereğli halkını mağdur edeceklerini zannetmiyoruz. Her şey 5 Haziran`daki genel kurulda belli olacaktır. İnşallah bu süreci birlik ve beraberlik içinde atlacağız” diye konuştu.

Erdemirspor'un basketbol, futbol, tenis, boks ve bisiklet olmak üzere 5 branşta 350 lisanslı sporcusu bulunduğu öğrenildi. Kulübün Beko Basketbol Ligi`ndeki takımı, sezonu 10. sırada tamamlamıştı.

Yayınlanma Tarihi:09:56,