SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hareket halindeki Süper Lig trenine tek bilet çift yolcu varken, trene düşmeden tutunan son yolcu Torku Konyaspor oldu. Maçın ilk yarısında kontrolü elinde tutan, tempoyu istediği zaman düşürüp istediği zaman artıran ve daha üretken oynayıp gol pozisyonları bulan taraf yeşil-beyazlı ekipti. Karşılaşmanın henüz 1. dakikasında Murat Akın'ın sert şutunu kaleci Volkan kurtardığı anda golün sinyalleri de erken dakikalarda gelmeye başlamıştı. Oyunun 7. dakikasında yine bir duran top organizasyonunda Murat'ın sert vuruşunda kaleciden dönen topu Recep Aydın tamamladı ve skoru 1-0 yaptı. Bu gol sonrasında benim gibi birçok izleyen son bir hafta içinde Torku Konyaspor'u izlediyse mutlak dejavu olmuşlardır. Çünkü yarı final karşılaşmasında Bucaspor karşısında yine böyle bir duran top organizasyonu sonrasında Erdal'ın sert vuruşunda kaleciden dönen topu bu sefer Selim tamamlamış ve final vizesi alınmıştı. Bizler dejavu olurken olmaması gereken taraf dersini iyi çalışmış Reha hoca ve talebeleri olmalıydı.

UĞUR TÜTÜNEKER FAKTÖRÜ

İkinci yarıda tabelayı önce dengeleyip sonra lehine çevirmek adına risk alıp oyunun kontrolünü Manisaspor'un eline almasını beklerken hemen 47. dakikada Tolga'nın ortasına nefis yükselip kafayı vuran Hollandalı yıldız Ars skoru 2-0 yaptı. Fark 2’ye çıktıktan sonra Reha hoca kulübedeki forvet hüviyetli tüm oyuncularını oyuna dahil ederek hamle yapsa da Torku Konyaspor defasında Erdinç ve Selim ikilisinin muhteşem performansı bu tehlikeleri etkisiz hale getirmekte fazla zorlanmadı. Manisaspor 2. yarıda özellikle 2-0'dan sonra Cem ile yakaladığı iki net gol pozisyonunu da değerlendiremeyince hem maçı hem de küme düştüğü yıl tekrar Süper Lig'e dönme şansını kaybetti.

Takıma 14. haftada gelip önce 21 haftada topladığı 38 puan ile takımını play-off'lara sonrasında da Süper Lig'e taşıyan Uğur Tütüneker ve oyuncularını kutlar, iki yıl aradan sonra tekrar Süper Lig'e dönen tüm Konyaspor camiasına başarılar dilerim.