SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

12 yıldır Fenerbahçe'de… Önce ‘Genç Semih' diye çağırıldı tribünlere. Biraz piştikten sonra ‘Nöbetçi Golcü' lakabını aldı. Cristohp Daum döneminde sonradan girdiği bir çok maçı çevirdi. Her dönemde önünde en az iki yabancı yıldız vardı. Kennet Anderson, Pierre van Hooijdonk, Mert Nobre, Daniel Güiza, Mamadou Niang, Mateja Kezman, Moussa Sow ve Pierre Webo gibi isimler Semih'i yıldırmadı aksine geliştirdi.

Süper Lig tarihinde Fenerbahçe formasını 16 yıl sırtında taşıyan Müjdat Yetkiner'den sonra Semih Şentürk ve Rüştü Reçber 12 sezon ile ikinci sırada. Genç Semih artık 30 yaşında. Sarı-lacivertli takımda 5 lig şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası, 2 Süper Kupa sevinci yaşayan Semih Şentürk'ün hedefi futbol yaşamını Fenerbahçe forması altında noktalamak. 280 resmi maçta 86 gol atan Semih, arkadaş ortamında ilginç yorumlar yaptı.

Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın kadro tercihine saygı duyduğunu dile getiren Semih, ‘Ben de olsam Webo ile Sow'u oynatırdım' dedi ve ekledi: Ama şunu da söyleyeyim, 5 maç üst üste oynasam, gol kralı olurdum. Arthur Zico döneminde Gol Krallığı ünvanını eline geçiren Semih'in en büyük hedefi Fenerbahçe'de kalmak ve altyapıda görev almak. Geleceğin yıldızlarını yetiştirmek ve uzun vadede teknik adamlığa adım atmak.

‘SAHAYA GİRESİM GELİYOR’

Sahadan çok kulübede oturduğunu espiriyle karışık arkadaşlarına anlatan Semih, antrenmanlarda mükemmel çalıştığını ve bazı maçlarda müthiş hıslı olduğunu söyledi. Bir taraftar gibi takımın kazanmasını istediğine işaret eden Semih, “Forma rekabeti içinde olduğum arkadaşım gol attığında en az onun kadar seviniyorum. Bazen sahanın içine dalıp gol atan ismi kucaklamak geliyor içimden” yorumunu yaptı.

Eser ERENLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:37,