SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray; Arda, Necati ve Kazım için harekete geçti.

Sarı-kırmızılılar’ı zorlu bir transfer dönemi bekliyor… Önümüzdeki sezon 18 kişilik kadroya sadece 6 yabancı girebilecek, diğerleri ise tribüne çıkacak. Kısıtlı yerli havuzunun en değerli parçalarından Alper Potuk'u F.Bahçe'ye kaptıran sarı-kırmızılılar, rotasını bir dönem G.Saray forması giymiş isimlere kırdı. Bunların başında da Cimbom'un eski kaptanı Arda Turan geliyor. Atletico Madrid'de iki başarılı sezon geçiren milli futbolcu için yönetim nabız yokluyor. Premier Lig'den Chelsea ve Liverpool'un da istediği Arda için G.Saray Yönetimi, olası transferin finansal çalışmalarını tamamladı.

AĞIR AKSAK ÖDÜYORLAR

Arda’yı Atletico Madrid'e 12 milyon euroya satan Aslan, transfer taksitlerini İspanyol kulübünden düzenli şekilde tahsil edemiyor. Geride bıraktığımız sezonun transfer dönemlerinde G.Saray, Atletico Madrid'e “Eğer ödeyemiyorsanız geri alalım” teklifini sunmuştu. Ancak İspanyol ekibinden ‘ret' yanıtı gelmişti. Ancak yabancı sınırlaması nedeniyle eli kolu bağlanan Cimbom bu kez ‘eski kaptan' için daha ‘net' bir teklifle Atletico Madrid'in kapısını çalmayı düşünüyor.

ARDA TURAN KARARSIZ

Cimbom’un yuvaya döndürmek istediği Arda Turan, kariyerine nasıl bir yön vereceği konusunda henüz net bir karar alabilmiş değil. Atletico Madrid'de huzurlu olan 27 yaşındaki yıldız oyuncu hedefleri daha yüksek bir takıma transfer olmayı düşünüyor. Ada'dan Chelsea'nin Arda'ya olan ilgisi biliniyor. Tabii bir de işin gönül kısmı var. Arda'nın da kalbi milyonlarca G.Saraylı gibi ‘bir sarı', ‘bir kırmızı' atıyor.

NECATİ YİNE ‘ATEŞ’LEYECEK

Aslan'dan sürpriz şekilde ayrılıp Eskişehir'e giden Necati Ateş yeni takımında da oldukça etkili performans sergilemişti. Ancak sanki bir şeyler yarım kalmıştı. Şimdi G.Saray'ın da Necati'nin de gönlü 3. kez buluşmadan yana. Teknik direktör Fatih Terim rakip yarı alanda pas ve şut özelliğiyle, yüksek oyun görüşüyle Necati'yi yeniden takımında görmek istediğini yönetime iletti.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:10:17,