SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli takıma ilk kez katılan Oğuzhan Özyakup ise teknik direktör Abdullah Avcı'nın “gençlik aşısı” olarak yer Milli Takım'da yer aldıklarını belirtti.

Oğuzhan başarı için kenetlendiklerini belirterek Milli Takıma seçilmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ‘‘Türkiye gibi bir ülkede büyük oyunclar var inşallah önümüzdeki yıllarda milli takımın sürekli oyuncusu olurum‘‘ dedi.

Hedeflerinden birisinin Türkiye‘yi Avrupa‘da temsil etmek olduğunu vurgulayan Oğuzhan bunun için çalıştığını kaydetti.

Oğuzhan kendisine Beşiktaş'ın sorulması üzerine de, ‘‘Samet Aybaba hocamız bize çok yardımcı oldu. Küçük şeyler oldu bu normal ona çok teşekkür etmek gerekiyor. Üzücü oldu ama futbolda bu şeyler var inşallah gelecek sezon her şey iyi olur. Fernandes bana çok yardımcı oldu çok iyi bir insan ve büyük bir futbolcu‘‘ diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı'na çağrılan Sefa Yılmaz milli takımda olmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

Almanya'nın Herswewinkel kentinin Marienfeld kasabasında kampta bulunan A Milli Futbol Takımında futbolcular Oğuzhan Özyakup ve Sefa Yılmaz antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kayserispor'da forma giyen Sefa Yılmaz, takımda güçlü bir dönem geçirdiğini ve hedeflerini anlatarak, ‘‘Gençlik aşısı olduğumuza inanıyorum. Herkesin hedefi var. Benim öncelikli hedefim Avrupanın en büyük tesislerine sahip Kayserispor'u Süper Lig şampiyonluğuna taşımak. Yönetim ve oyuncu kadrosu olarak büyük çaba gösteriyoruz. Prosenicki sadece Kayserispor için değil Türkiye için büyük şans. Tüm futbolculara eşit davranıyor. Almanya'da çok iyi alt yapı bilgisi aldım. Taktiksel ve fiziksel anlamda çok ileri çalışıyorlar. Kayserispor'a büyük umutlarla geldim. Fakat Türkiye ile kıyasladığımda büyük farklar var. En önemli eksiklik zemin. Türkiye'de büyük takımların dışındakilerin çalıştıkları zemin kötü. İyileştirilmesi gerek. Altyapıyı Almanya‘da aldım. Altyapıya çok önem veriyorlar‘‘ diye konuştu.

Teknik adamlar Felix Magath ve Şota Arvaladze ile kısa sürede çalıştığını ifade eden Sefa Yımaz, ‘‘Prosenicki büyük hoca Real Madrid tecrübesi olmuş kariyerli bir teknik adam. Kadroya girmeyenlerin bile sevdiği teknik adam‘‘ dedi.

Bu sezon en keyif aldığım maçların başında Fenerbahçe maçının geldiğini anlatan Sefa Yılmaz, futbolcu olarak Zidane'yi örnek aldığını kaydetti.

Öte yandan akşam antrenmanına Alper Motuk sakatlığı nedeniyle katılmadı.

Alper'in MR'ının çekildiği ve sağ ayak fibula kemiğinde ödem tespit edildiği bu nedenle i. fizyoterapist eşliğinde tedavisine devam edildiği öğrenildi.