SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın anlaşma sağladığı Aurelien Chedjou transferiyle ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Fransızlar’ın önde gelen saygın spor gazetesi L’Equipe internet sitesinden Kamerunlu oyuncunun, sarı-kırmızılı ekibe transferinde pürüzler olduğunu ve transferin henüz tam anlamıyla gerçekleşmediğini yazdı.

Türk medyasının Chedjou’nun dün oynanan Galatasaray-Karşıyaka maçını Abdi İpekçi’de izlediği yönündeki haberlerine vurgu yapan gazete yıldız savunmacının menajeri Gregory Gelabert’in “Bu nasıl mümkün olabilir. Chedjou bu akşam Lille ile Saint Etienne’e karşı sahaya çıkacak. Bu doğru değil” şeklindeki sözlerine de yer verdi. İki kulüp arasında 8 milyon euroluk bonservis bedeli üzerinde 500 bin euroluk bir pürüz bulunduğu iddia edildi.

Ancak AMK, sarı-kırmızılı taraftarların yüreğine su serpecek gerçeği açıklıyor. Hem Chedjou hem de kulübü Lille ile her türlü anlaşma sağlandı ve imzalar atıldı. Ancak Lille henüz Fransa Ligi bitmediği için ve bu akşam oynanacak Saint Etienne karşılaşmasının önemi nedeniyle resmi açıklama yapamıyor ve haberleri Fransız medyası üzerinden dolaylı olarak yayınlıyor.

Yayınlanma Tarihi:17:44,