SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

16 Haziran’da kongreye gidecek olan Beşiktaş’ta mevcut Başkan Fikret Orman, Kanaltürk’te yayınlanan Top Bizde programında konuştu.

Orman, göreve geldikleri günden bu yana gerçekleştirdikleri icraatlardan bahsederken, takımdaki gelecek planlarını açıkladı.

Yeni dönemde yeni bir teknik direktörle çalışmak istediklerini vurgulayan Orman, ‘Samet Aybaba ile yollarımızı ayıracağız. Zico, Beşiktaş’ın hocası olmayacak. Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü büyük ihtimalle yabancı olacak. Geçen sezon kimse Beşiktaş’a gelmek istemedi. Ama şu anda gelmek isteyen en az 10 teknik direktör var.” diye konuştu. Öte yandan Yıldırım Demirören’in kulüpte bulunan alacakları hususunda da konuşan Fikret Orman, “Süreç içinde Yıldırım Demirören yönetiminin yaptığı borçlar vardı. Kimse transferi kötü niyetle yapmaz. Demirören ve yönetiminin transfer politikası Beşiktaş’ı bu noktaya getirdi. Şikayet etmektense çözüm bulmak zorundayız. 150 milyon TL borç azalttık. Tüm sporcularımıza geçen sezonla ilgili paralarını ödedik. Demirören’in bağış yapacağını gündeme ben getirmedim. Kendisi getirdi. Camiada bu konuyla ilgili duyarlılık var. Alacağını hala hibe etmedi. Önümüzdeki günlerde bunu sonlandırmak istiyorum. Beşiktaş’ın iç meselelerini bu kadar ortada konuşmak istemem.” ifadelerini kullandı.

TRANSFERİ PROFESYONELLER YAPACAK

Önümüzdeki dönemde transfer çalışmalarını tam anlamıyla profesyonellerin gerçekleştireceğini ifade eden Orman, futbol şubesinin yeni patronu Önder Özen’e bu konuda fazlasıyla güvendiklerini belirtti.