SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Bekir İrtegün, Trtspor’da yayınlanan İşte Goool programına çok özel açıklamalar yaptı.
İşte Bekir İrtegün’ün o açıklamaları;
“Uzun lig maratonundan çıktınız? Sezonu nasıl değerlendirirsin?”
Benim için genel olarak iyi geçti. Zaman zaman performans düşüklüğü de yaşadım ama genele baktığımda ben kendi adıma iyi bir sezon geçirdim. Ama Bekir’in performansından çok Avrupa Ligi’nde iyi sezon geçirdik, Türkiye Kupası’nı kazandık. Şampiyonlukta biraz daha addiamızı devam ettirebilirdik ama her şey adına başarılı bir sezon geçirdik diye düşünüyorum. Yorucu geçti ama sadece maç yoğunluğundan değil. Futbol dışı şeylerden çok yoruldum ben. Üzücü olaylar yaşadık. Bu üzücü olaylar sonrasında belki şuan benim yaptığım gibi herkes bir şeyler söyledi. Ama bizim ülkemizde hep fikirler söyleyip o fikirler doğrultusunda bir şeyler olmaması. Bunlar beni çok yordu. Zaman zaman futboldan soğuduğumda olmuştur. Ama iyisiyle kötüsüyle bir sezonu bitirdik. Burdayız, milli takım kampındayız. Geçen sene de sezon sonu kampımız vardı. Şimdi aynı ortam yine var. İnsanlar buraya gelince rahatlıyor sanırım.
“Elmander ile ilk maçta yaşadığınız Fair Play çok güzeldi. Biz hep böyle ortamlar görmeliyiz”
Elmander ile benim aramda anlık bir şeydi. Aslında inanın her futbolcu aynı zihniyette, aynı yapıda. Bizi o kadar çok geriyorlar ki. Yanlış anlamayın basını da yapıyor, yöneticisi de yapıyor, taraftarı da yapıyor. Türkiye’de futbol içinde o kadar unsur var ki hepsi yapıyor. Kimse birbirinden daha temiz değil. Ama zaman zaman gerginlikten ne yazık ki o aldığımız öz, ahlaki değerleri unutuyoruz. Rekabet aslında bunları gerektirmiyor. İnşallah seneye insani değerler adına adım atmış oluruz. Futboldan önce insani değerlerimize önem veririz.
“Dünya Kupası finalleri hakkında görüşlerin neler?”
Zor olacağı kesin. Çıkmadık candan umut kesilmez. Biz küçük de olsa o şansa inanıyoruz. Futbolda her şey olabiliyor. Her şey olabilir. Bir gerçek var tab ki zor, kolay değil. Şampiyonalar sürekli olmalı. Türk Milli takımı her zaman oralarda olmalı. Ama olmalı derken de bunu hayata geçirmek lazım. Kulüp bazında Avrupa’da bir atmosfer yaşadık. O kadar güzel duygular yaşanıyor ki orda kazanılan maçlarda. Düşününki bunu Milli takımla yaşıyorsunuz. Bu anlamda umudumuzu koruyoruz.
Yayınlanma Tarihi:16:57,