SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galibiyeti kutlamaz, Barral'ı ziyaret eder. Florya'da bahçıvanla dertleşir, yeri gelir kale direklerini taşır. Lig biter; evine gitmez, Umut'un düğününde halay çeker.

Taraftar çıldırdı, iki yıl önce basketbol maçlarında bile adını haykırmaya başladı. Bu sese kulak veren Ünal Aysal ve yönetimi çok uğraştı, sonunda ara transferde Didier Drogba'nın Galatasaraylı olması sağlandı.

Drogba Türkiye'ye ayak basar basmaz farkını konuşturmaya başladı. Saha içinde varını yoğunu ortaya koyan ve attığı golden fazla asist yapan, pozisyonlar hazırlayan Fildişili saha dışında örnek bir insan. Nasıl mı…

FLORYA’DA EN SEVİLEN FUTBOLCU…

Ordu maçını 2-0 geriden gelip 4-2 kazanan Galatasaray'da futbolcular 90 dakika sonunda galibiyeti kutladı, Drogba ise soluğu hastanede aldı. Maç içinde kafa kafaya çarpıştığı Barral'ı ziyaret eden Parçalı Fil, formasını hediye ederek Ordulu rakibinin gönlünü aldı. 35 yaşında olmasına rağmen idmanlarda 20'lik gençlere taş çıkaran Drogba, Florya'da yeri geldi bahçıvanla dertleşti, yeri geldi malzemeci ile birlikte kale direklerini taşıdı.

UMUT’UN DÜĞÜNÜNDE HALAY ÇEKTİ

Drogba farkı bunlarla sınırlı kalmadı. Sezon bitti; yabancılar ülkelerine gitti, Fildişili ise beklemeyi tercih etti çünkü arkadaşı Umut'u en mutlu gününde yalnız bırakmak istemedi. Düğüne giden Drogba, Türk gibiydi… Gelin-damatla hatıra fotoğrafı çektirdi, dans etti, şarkı söyledi, halay çekti ve ‘içimizden biri' olduğunu gösterdi.

Egehan ŞENGÜL/AMK

Yayınlanma Tarihi:10:20,