SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir yılda ne değişti

Beşiktaş'ta geçen sezon başkan adaylığından kaçınan Serdal Adalı’nın ön plana çıkması taşları yerinden oynattı. Camiada heyecan da var, eleştiri de...

Güncellenme: 09:22, 25/05/2013
Bir yılda ne değişti

Beşiktaş geçen sezon belki de tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşadı. Avrupa vizesi elinden alınan, ciddi bir borç yüküyle karşı karşıya kalan ve yıldız oyuncularıyla FIFA’lık olan Kartal, yönetim kriziyle de başbaşaydı. Başkanlığa en yakın isim olarak görülen Serdal Adalı, camianın baskısına rağmen yakın çevresine ilginç bir açıklama yapıp, “Beşiktaş’ta kendi paramızla rezil olacağımıza, Türkiye Jokey Kulübü’nde parayı yönetirim” diye dert yanmıştı.

LİSTE HAZIRLIYOR

O Dönemde Türkiye Jokey Kulübü’ne başkan olan Serdal Adalı, yaklaşık 1 yıl sonraki genel kurulda başkan adaylığını açıkladı. Adalı’nın bu kararı tartışmaları da beraberinde getirdi. Murat Aksu başta olmak üzere camianın önde gelen isimleriyle çalışan Adalı’nın güçlü bir yönetim kurulu listesi hazırlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Adalı’nın geçen sezon bulamadığı ekonomik kaynağı, Beşiktaşlı olduğu bilinen ancak Kasımpaşa Yönetim Kurulu’nda yer alan Mübariz Mansimov’dan sağlamayı hedeflediği öğrenildi.

BENiTEZ & Di MATTEO

Başkan adayı Serdal Adalı’nın projeleri çok büyük! Adalı’nın, başkanlık koltuğuna oturması halinde Avrupa futbolunun popüler hocalarından Roberto Di Matteo ya da Rafael Benitez’i takımın başına geçirmek için şimdiden çalışmalara başladığı kaydedildi.

Serdal Adalı, yöneticilik döneminde de Real Madrid’le İspanya Şampiyonluğu yaşayan Schuster’i Beşiktaş’a kazandırmıştı. Ancak Alman hocanın İstanbul macerası uzun ömürlü olmamış, tecrübeli çalıştırıcı Türkiye’de sezonu tamamlayamamıştı.