SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezona kadar istikrarlı bir performans gösteren oyuncu için son karar Önder Özen'in

Savunmada Sivok'a partner arayan Beşiktaş, gözünü Portekiz'e dikti. Lyon'un stoperi Bakary Kone için de devrede olan siyah-beyazlı kulüp, yabancı hakkını en doğru isimden yana kullanmak üzere ince eleyip sık dokuyor. Menajerlerin Beşiktaş'a önerdiği son isim ise Portekiz şampiyonu Porto'nun gelecek planları arasında yer almayan Rolando oldu. Kap Verde doğumlu Portekiz Milil Takımı oyuncusu Rolando, bu sezon Porto adına sadece 1 maça çıktı. Devre arasında İtalyan ekibi Napoli'ye kiralanan 27 yaşındaki savunmacı burada da 7'si lig 2'si de Avrupa Ligi olmak üzere 9 maçta forma giyebildi.

Menajerleri aracılığıyla düzenli oynayabileceği bir kulüp arayan yıldız futbolcunun Beşiktaş'a gelmeye hazır olduğu belirtiliyor. 2008'de Belenenses'den 1 milyon euroya transfer edilen Rolando için Porto'nun istediği rakam 7.5 milyon euro.

BONSERVİSİ DÜŞEBİLİR

Ancak hem oyuncunun gitme isteği hem de kulübün oyuncuyu elden çıkarmaya sıcak bakması söz konusu rakamın oldukça aşağı ineceğini işaret ediyor. Bu sezona dek her yıl 30 maç barajını geçen ve istikrarlı bir performans gösteren Portekizli oyuncu 2010-2011 sezonunda Beşiktaş'a karşı da 3-1 ve 1-1 sonuçlanan maçlarda forma giymişti. Futbol direktörü Önder Özen, bu futbolcunun durumunu değendirecek ve menajerlere cevap verecek.