SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon boyunca maddi krizle boğuşan Es-Es'te Boffin, Dede, Akaminko, Tello, Nuhiu, Kamara, Necati Ateş ve Mehmet Güven alacakları ödenmediği için TFF'ye başvurdu.

Eskişehirspor'da kriz tavan yaptı… Sezon boyunca ekonomik sorunlarla boğuşan ve oyunculara para ödemeyen kırmızı-siyahlı takımda 8 futbolcu Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurdu. Alacakları verilmeyen Boffin, Dede, Akaminko, Tello, Nuhiu, Kamara, Necati Ateş ve Mehmet Güven durumu TFF'ye iletti. Eğer bu 8 isme paraları ödenmezse, hepsi serbest kalacak ve kırmızı-siyahlı kulüp ciddi bir sıkıntı içine girecek. Hali hazırda genel kurul telaşı yaşayan mevcut yönetim, Alper Potuk transferinden nakit olarak kasasına 6 milyon 250 bin euro koyacak.

ALPER’DEN GELİYOR AMA…

Maddi anlamda başka sorunlar da yaşayan kulüp, bu parayı oyunculara dağıtırsa sorun çözülecek. Fakat zaman kısıtlı. 22 Haziran'da yapılacak olan genel kurul öncesi başkan adaylarından Mesut Hoşcan ise mevcut yönetimin görevlerini yerine getirip, takımı korumasını bekliyor. Hoşcan, “Daha fazla sabrımız kalmadı” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:09:44,