SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ara transferde Sneijder ve Drogba'yı kadrosuna katarak hücum hattını garantiye alan Galatasaray, bu transfer döneminde önceliğini savunmaya verecek. Stoper ve sol bek arayan sarı-kırmızılıların radarına Chedjou'dan sonra öyle bir isim takıldı ki defansa ilaç olacak…

Stoper ve sol bek olarak görev yapabilen Jeremy Mathieu Galatasaray'ın gündeminde ve 4 sezondur formasını giydiği Valencia'dan ayrılmak üzere…

TULUN VALENCIA YOLCUSU

1983 doğumlu Fransız savunmacı bu sezon fazla şans bulamadı ve sadece 16 maçta görev yaptı. İspanyol ekibi ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Mathieu için Galatasaray çok ciddi. Hatta başkan Ünal Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun bu transfer için bizzat Valencia'ya gidiyor.

Fransa’da Chedjou'yu bitiren Tulun, İspanya'da Jeremy Mathieu'yu ‘Galatasaraylı' yapmaya kararlı. Valencia'da pazarlıklar başlıyor ve İspanyol ekibine sürpriz bir teklif söz konusu: “Al Riera'yı, ver Mathieu'yu!”

İKİ FUTBOLCU DA İSTEKLİ

5 senedir ülkesinden uzak olan Albert Riera, La Liga'ya dönmeye ve Valencia'da oynamaya sıcak bakıyor. Jeremy Mathieu da Şampiyonlar Ligi'nde boy gösterecek Galatasaray'a gelmeye can atıyor. Riera'nın yıllık 3 milyon euroyu bulan maliyeti, bu transferin biraz uzamasına neden olabilir.

YENİ SOL BEK MATHIEU

Sarı-kırmızılı kulübe yakın kaynaklar Valencia'nın yolunu tutacak Bülent Tulun'un Riera-Mathieu takasını bitirmeden İstanbul'a dönmeyecini düşünüyor. Mathieu son dakika sürprizi yaşanmazsa Aslan'ın yeni sol beki olacak.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:39,