SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Londra'nın yolunu tutan 35'lik yıldız, kampa kadar kendini hazırlayacak.

Didier Drogba… Marsilya ve Chelsea tribünlerinde hala onun adına “Efsane” pankartları açılıyor. Chelsea'ye Şampiyonlar Ligi'ni kazandırdıktan sonra Çin'in Shenhua takımına transfer olan Drogba, 8 aylık aradan sonra Galatasaray formasını giymişti.

AMK’YA SÖYLEMİŞTİ…

Fildişili ligde 5, Şampiyonlar Ligi'nde 1 kez ağları sarsarak kısa dönemi 6 golle tamamlamıştı. Şampiyonluk sonrası Drogba, AMK'ya “Gerçek Drogba'yı seneye göreceksiniz” demişti. Tam bir profesyonel olan Fildişili yıldız, önümüzdeki sezon için kendini çok farklı hazırlayacak.

DAHA GÜÇLÜSÜ GELİYOR

Çin’de zayıf antrenman programı nedeniyle Drogba fiziksel olarak gerilemişti. Bu haliyle bile kendisine çarpanın yere düştüğü Drogba'nın daha iyisi geliyor… Nasıl mı? Drogba, İstanbul'dan ayrılmadan önce Cimbom'un ABD'li performans uzmanı Scott Piri'den özel bir program aldı.

35 yaşındaki futbolcu Londra'da yeni sezon için kendisini, Piri'den aldığı program çerçevesinde hazırlayacak. Ardından Galatasaray ile sıkı bir kamp görecek. Heybetli fiziğiyle dikkat çeken Fildişili forvet, AMK'ya dediği gibi Galatasaraylılar'a ‘Daha iyi bir Drogba' izlettirecek.

Egehan ŞENGÜL/AMK