SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanlığı'na adaylığını koymaya hazırlanan Serdal Adalı, güçlü bir liste için kolları sıvadı. Ancak yöneticilerden önce ilk transfer netlik kazandı: Ricardo Quaresma

Beşiktaş’ta bu yaz çok sıcak geçecek! Yeni transferler ve teknik direktör bilmecesinin yanı sıra camiayı genel kurul heyecanı bastı. Mevcut başkan Fikret Orman’ın karşısına seçimde Serdal Adalı aday olarak çıkmaya karar verdi. Daha önce de başkanlığa sıcak bakan, ancak son anda geri adım atan Adalı, bu kez daha güçlü bir listeyle harekete geçti. Murat Aksu başta olmak üzere camianın önde gelen isimleriyle görüşmelerde bulunan Adalı, temaslarını sürdürüyor. Ancak Adalı’nın yönetim listesinden önce belli olan bir transfer hedefi var: Ricardo Quaresma…

AYRILIRKEN UĞURLAMIŞTI

“Manevi oğlum” dediği Quaresma’yla sıcak ilişkiler içerisinde bulunan Adalı’nın, başkanlık koltuğuna oturması halinde Portekizli’ye tekrar Beşiktaş forması giydireceği ortaya çıktı. Futbol yaşamını Katar’da sürdüren Quaresma’nın da Adalı’dan haber beklediği öğrenildi. Q7 Türkiye’den ayrılırken, Portekizli’yi uğurlayanlar arasında Serdal Adalı da vardı.

NE OLACAK ŞİMDİ!

Serdal Adalı’nın başkan olma ve Quaresma’yı takıma kazandırma planı, bir soruyu da beraberinde getirdi: Q7’yle kavgalı olan Fernandes ne yapacak?

Beşiktaş’ın sahadaki lideri Manuel Fernandes, mevcut başkan Fikret Orman’la görüşmüş ve takımda kalma konusunda anlaşma sağlamıştı. Ancak Serdal Adalı’nın başkanlık için ön plana çıkması ve Quaresma’yı da takıma kazandırma planı taşları yerinden oynatacak.

Bilindiği gibi sezon başında Fernandes önderliğindeki grup, Quaresma’yı istemediklerini dile getirmişti. Bu sese kulak veren yönetim de Q7’nin biletini kesmişti. Yıldız oyuncunun Katar’dan dönmesi halinde, Manuel Fernandes’in Beşiktaş’tan ayrılması kaçınılmaz görünüyor.