SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hayal edilen bir tablo vardı Ankara'da. İki takım taraftarı 19 Mayıs Stadı tribünlerini yarı yarıya doldurmuştu. Maç öncesi beklentilerin aksine hiçbir tatsız olay yaşanmadı. Finale Trabzonspor baskılı başlayan taraftı. Hatta maçın hemen başında Volkan ile öne geçebilirdi. Bu baskı sadece 5 dakika sürdü. 9. dakikada yine bir Fenerbahçe klasiği gerçekleşti, ilk şut gol oldu. Fenerbahçe, Sow'un attığı golle oyun ve skordaki üstünlüğü ele geçirdi. En çok merak edilen konu Zokora-Emre mücadelesiydi şüphesiz. Geçmişte sorun yaşayan ve mahkemelik olan iki oyuncunun ilk karşılaşmasında Zokora'nın sert müdahalesi sarı kart getirdi. Seremonide Emre'nin elini sıkmayan Zokora'nın bu tepkisi aslında iki oyuncu arasındaki gerginliğin habercisiydi. Fenerbahçe ilk yarıda Trabzonspor savunmasının kaptırdığı toplarla etkili oldu. Ancak Moussa Sow, Pierre Webo ve Mehmet Topal girdikleri pozisyonları değerlendiremedi. Cristian'ın devrenin sonunda kullandığı nefis frikiği Tolga Zengin iyi çıkardı. Oyuna ilk müdahaleyi Tolunay Kafkas yaptı. İkinci yarıya kırmızı kart tehlikesindeki Zokora'nın yerine Aykut ile başladı. Devrede finale yakışır bir futbol vardı. ‘Top bir o kalede, bir bu kalede' denir ya işte öyleydi. Trabzonspor adına Tolga yaptığı kritik kurtarışlarla takımını oyunda tutarken Fenerbahçe'de Yobo dikkat çekti. Nijeryalı yaptığı kritik müdahalelerle savunmasını ayakta tutan adam oldu. Hak edenin kazandığı bir finaldi. 64 maç oynayarak rekor kıran Sarı-Lacivertliler Türkiye Kupası ile sezonu noktaladı. 29 yıl Türkiye Kupası'nı kazanamayan Fenerbahçe Aykut Kocaman ile son 2 yılda 2. kez kupanın sahibi olarak taraftarının yüzünü güldürdü.

DEMİRÖREN YİNE YOKTU

Gözler kupa töreninde yine Yıldırım Demirören'i aradı ama yine yoktu. Şampiyon olan Galatasaray'a kupasını vermeyen federasyon başkanı, Ankara'ya da gelmedi. Aslında hiçbir takım taraftarı da kupaları onun vermesini istemiyor…

TEBRİKLER AYDINUS

Maçın Tolga'dan sonra belki en iyisi Fırat Aydınus'tu. Aydınus hiçbir soru işareti bırakmadan maçı tamamladı. Bana göre Türkiye'nin en iyi hakemi olduğunu bir kez daha gösterdi.