SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA’nın Elit Hakem Kategorisi’nde yer alan, Türkiye’nin başarılı hakemlerinden Cüneyt Çakır, 2014 yılında Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası maçlarına Kayseri Kadir Has Stadyumu’nda hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ulusal ve uluslararası futbol müsabakalarında görev alan Çakır, Dünya Kupası maçları için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Antrenman için Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Türk futboluna kazandırdığı Kadir Has Stadyumu’nu tercih eden Çakır, şunları kaydetti:

“2014 yılında Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımızın son etabı için Kayseri’ye geldik. Önümüzdeki günlerde Rio şehrine gideceğiz ve çok önemli bir seminere katılacağız. Bu semineri iyi şekilde tamamlamak istiyoruz. Tek hedefimiz, 2014’de Brezilya’ya gidip ülkemizi onurlandırmak. Kayseri Büyükşehir Belediyesine bize bu imkanı sağladığı için çok teşekkür ederiz. Böylesine güzel bir statta, güzel bir zeminde çalışma imkanı bulduk.”

U20 Dünya Kupası maçlarının bir kısmına Kayseri Kadir Has Stadyumu’nun ev sahipliği yapacağını hatırlatan Çakır, “Çok güzel bir turnuva olacak. Tüm futbol severleri tribünlerde görmek isteriz” ifadelerini kullandı.