SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kupa töreni ve Fenerbahçe’nin sevincini izlemeden stadı terkeden bordo-mavili taraftarlar ile polis dışarıda birbirine girdi. Maçın 61. dakikasından itibaren de tribünde polis ile taraftarlar arasında gerginlik yaşanmıştı. Bu gerginlik stadın dışına da taştı. Stadı terkederken dışarıda polis ile karşı karşıya gelen taraftarlar biber gazına maruz kaldı. Her köşede arbede yaşandı. Polis müdahalesi sert oldu. Taraftarlar polise saldırıp fiili müdahale yapmak isterken, polis de aynı karşılığı verdi. Biber gazları sıkıldı.

Yaralanan taraftarlar ve polisler oldu. Kafası kanayanlar, ambulansa alınanlar, yerdeki büyük boy bıçak, müdahalenin dozajı ve kavganın büyüklüğünün göstergesi oldu.

İKİ POLİS HASTANEYE KALDIRILDI

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası finalinin ardından çıkan olaylarda iki polis hastanelik oldu. Maçın ardından 19 Mayıs Stadı’ndan ayrılan Trabzonspor taraftarları, Gençlik Parkı’nda toplandı. Taraftarlar, stat girişinde bulunan polislere taş ve şişe fırlattı. Emniyet güçlerinin biber gazıyla müdahale ettiği olaylarda yüzüne taş isabet eden bir polisle gazdan etkilenen bir başka meslektaşı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis memurlarının sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.