SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alman teknik adamın Dortmund'dan ayrılıp, Bayern Münih'le anlaşan Mario Götze hakkında söyledikleri bir hayli ilginçti: “Götze'nin ilk gideceğini duyduğumda kalp krizi geçiriyordum. Malaga'yı elediğimiz maçın bir gün sonrasıydı. O günü kutlamalara ayırmıştım. Eşimle birlikte bir filmin galasına gidecektik. O hazırlanmış beni bekliyordu ancak çok üzgündüm ve o gece evde kaldık. Bayern, Götze'ye ‘Ya şimdi ya da hiçbir zaman' demiş. O da imzayı atmış. Biz başarıya Bayern'in gittiği yoldan gitmek istemiyoruz. Onların alışveriş yaptığı bir süpermarket değiliz. O gittikten sonra bazı oyuncularımın kalbi çok kırıldı.”

‘ÖNCE ANNEME SORAYIM’

Yıllar önce Bayern Münih'le görüşmeye gittiğini söyleyen Klopp “Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness benimle temasa geçti. Takımın başına geçirmeyi düşünüyorlardı. ‘Anneme sorayım ama sorun olacağını sanmıyorum' cevabını verdim. Benim yerime Klinsmann'ı tercih ettiler ama hayal kırıklığı yaşamadım” dedi.

Klopp, oyuncularıyla aralarında her zaman iyi ilişkiler olduğunu söyleyip kendisine “Kloppo” diye seslenmelerini saygısızca bulmadığını belirtti.