SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon gol yollarında yaşanan sıkıntı nedeniyle ilk altı içine giremeyen Karşıyaka'da transfer çalışmaları erken başladı. Banahene'nin eski takımı Orduspor'a dönme ihtimalini göz önünde bulunduran Karşıyaka Yönetimi,Mersin İdman Yurdu ile Süper Lig'e veda eden golcü oyuncu Mehmet Yıldız için girişimlere başladı. Sezona Kardemir Karabük'te başlayıp devre arasında Mersin İdman Yurdu'na transfer olan tecrübeli golcü, Güney ekibinde 11 maçta sadece 1 gol kaydetti.

KONGREDEN SONRA TRANSFER

6 Haziran'da yapılacak olan kongre öncesi Karşıyaka'da sessizlik devam ederken mevcut başkan Cihan Büyükoral, tekrardan başkanlığa seçilmesinin ardından transfere başlayacağının sözünü verdi. Bu sezon play off'a kalamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Büyükoral, “Sezona büyük sıkıntılarla başladık.Maddi anlamda kaynak bulamadık.

Nitekim devre arasında aramızdan ayrılan çok arkadaş oldu. Ancak takımda kalan futbolcu kardeşlerimve teknik heyet büyük bir fedakarlık örneği göstererek Karşıyaka'yı yalnız bırakmadılar. Ellerinden geleni yapıp takımı ilk altı içine sokmak için büyük çaba sarf ettiler. Ancak olmadı, play-off'un kapısından döndük. İnşallah seneye ipi biz göğüsleriz” dedi.

CAN ÜSTEL/AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:09:52,