SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emenike’de geri sayım

Menisküs ameliyatı olan golcü futbolcu için sağlık araştırması yapılıyor. Yönetim olumlu rapor geldiği takdirde transfer bombasını patlatacak.

Güncellenme: 10:49, 22/05/2013
Emenike’de geri sayım

Transfer dönemindeki ilk bombayı Emenuel Emenike ile patlatmaya hazırlanan Fenerbahçe, Nijeryalı futbolcunun sakatlığı ile ilgili geniş çaplı inceleme yaptırıyor. İki yıl önce Karabükspor'dan 9 milyon euro bonservis bedeli ödenerek transfer edilen ancak şike süreci nedeniyle 10 milyon euroya Spartak Moskova'ya satılan Emenike'nin menisküs ameliyatı olması yönetimi endişelendiriyor.

BU SEZON İSTİKRARSIZ

Teknik direktör Aykut Kocaman ile yaptığı telefon görüşmesinde Türkiye'ye gelmeyi istediğini bildiren Emenike'nin Spartak Moskova'daki ikinci sezonunda istikrarsız bir grafik çizmesi üzerine sağlık ekibi harekete geçti. Prensipte anlaşmaya varılan Emenike için sağlık ekibinin yapacağı araştırmanın sonucu beklenecek. Olumlu rapor gelmesi durumunda Emenike İstanbul'a gelecek ve resmi sözleşmeyi imzalayacak.

BU SEZON 8 GOLÜ VAR

Karabük'da 2010-11 sezonunda 24 maçta 14 gol atan Emenike, Spartak Moskova'daki ilk yılında 23 maçta 13 gol atarak istikrarını sürdürmüştü. Nijeryalı bu sezon 23 maçta 8 gol atabildi.

Yayınlanma Tarihi:09:25,