SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavili ekip Galatasaray maçının bitiş düdüğünden beri kupa finaliyle yatıyor, kupa finaliyle kalkıyor. Trabzonspor, ezeli rakip Fenerbahçe ile oynanacak karşılaşmaya büyük önem veriyor. Taraftarlar bu sezon kendilerini çok üzen futbolcuları ancak Fenerbahçe galibiyetiyle affedeceklerini söylüyor. Oyuncular da kabus gibi geçen bu sezonu ancak Türkiye Kupası'nı kazanarak kurtaracaklarını biliyor. Karadeniz ekibine gönül veren her bireyin ortak düşüncesini, elbette Başkan Sadri Şener de paylaşıyor. Nitekim Şener, futbolculara belki de son mesajını iletti. ‘Belki de son mesaj' diyoruz çünkü olağanüstü kongreye 1 haftadan az bir süre kalmasına rağmen Sadri Şener hala nihai kararını açıklamadı.

FİNAL GECESİ DÖNEBİLİR

Daha önce “Çok yoruldum çok yıprandım. Ailem de bu durumdan şikayetçi. Trabzonspor için onca şey yapmama rağmen taraftarlardan küfür işitiyorum. Ben yokum. Kesinlikle bırakıyorum” diyen Şener'in son günlerde yeniden aday olabileceği konuşuluyor. Hatta başkanın, final maçından hemen sonra “Devam” diyeceği öne sürülüyor. Sadri Şener dönecek mi yakında ortaya çıkacak fakat başkanın futbolculara son mesajı net… Teknik heyet aracılığı ile takıma seslenen Şener, “Kupayı alın, barışalım. Bu sezon hem beni hem taraftarı çok üzdünüz. O kupayı 9. kez kazanın ben de size hakkımı helal edeyim” dedi. Bu sözlerin sahaya nasıl yansıyacağı, yarın akşam görülecek.

ADAM BAŞI 30 BİN DOLAR!

Trabzonspor Yönetimi, önemi kelimelerle anlatılamayacak Fenerbahçe karşılaşması öncesi futbolcuları sadece konuşma yaparak motive etmeyi amaçlamıyor. Yönetim kesenin ağzını iyice açarak, kupanın kazanılması halinde futbolcuların cebini tıka basa dolduracağının da sinyallerini veriyor. Bordo-mavililerin, kupa şampiyonluğu halinde oyunculara adam başı 30 bin dolar prim sözü verdiği öğrenildi.