SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası Finali Öncesi Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu ve Trabzonspor Kaptanı Tolga Zengin düzenlenen basın toplantısında konuştu.

İlk olarak Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, ”Bizim için iyi geçen bir sezonun son maçı olarak Türkiye Kupası finaline çıkacağız. İnşallah son olarak kazanan biz oluruz. Çok zor bir maç olacak inşallah sonu. istediğimiz gibi olur.” ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu’nun ardından konuşan Trabzonspor kaptanı Tolga Zengin ise “Bizim içinde kötü geçen bir sezonu Türkiye Kupası’nı kazanarak iyi bitirmek istiyoruz. Yarın inşallah güzel bir futbolla kazanan biz olacağız” dedi.

Öte yandan Tolga Zengin, iki kulüp arasındaki gerginliği hatırlatılması üzerine, “Hiçbir kupa hiçbir başarı bir candan daha önemli değil. Rahmetli Burak kardeşim gibi. Ben hep olaya böyle bakıyorum herkesin bir ailesi var. Sahada elimizden geleni yapacağız gerisini Allah bilir.” diye konuştu.

Emre Belözoğlu ise iki kulüp arasındaki gerginliğin tribünleri etkileyip etkilemeyeceği sorusuna  “Siz böyle bir öngörüde bulunuyorsunuz, ama sahada futbol oynamaya çalışacağız. Türkiye’de futbol algısı yanlış. Futbol şov işi bizler de sahada elimizden geleni yapan profesyonelleriz. Futbol sadece bir oyundur, hayatta kendi değerlerinden ve ailelerinden önemli değildir ben böyle düşünüyorum taraftarlar da böyle düşünmeli. Biz böyle yapacağız Trabzonsporlu arkadaşlarımız da böyle yapacaktık. Sahada iyi mücadele olup kaybeden kazananı tebrik edecektir. Kendimizi en kötüsüne hazırlamaya çalıştık.” cevabını verdi.

Yayınlanma Tarihi:19:04,