SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu akşam düzenlenen basın toplantısında konuşan Real Madrid Başkanı Florentino Perez, “Mourinho ile karşılıklı olarak ilişkimizi kesme kararı aldık. Mourinho’ya tüm çalışmaları adına teşekkür ediyorum. Takımımız 3 yıl boyunca iyi bir gelişim kaydetti kendisine hayatının geri kalanında başarılar dilerim” dedi.

Bunun bir kovulma olmadığını altını çizen Perez, “Kimse kovulmadı, bu karşılıklı alınan bir karar. Ayrıca Mourinho’nun yerine herhangi bir hoca ile ön anlaşma imzalamadık. Bu önümüzdeki günlerde düşüneceğimiz bir konu.” diye konuştu.

Bu sezon alınan sonuçlara değinen Perez, “Geçtiğimiz sezon gelen başarılardan memnunduk ama bu sezon gelinen nokta bizim için yeterli değil. Şampiyonlar Ligi’nde yarı final oynamak, Kral Kupası finalinde kaybetmek ve La Liga’yı ikinci sırada bitirmek Real Madrid için başarı sayılmaz.” ifadelerini kullandı.

Başkan ayrıca, “Mourinho her zaman bir parçamız olucak çünkü kendisi Real Madrid tarihinin bir parçası haline geldi.” dedi.

Öte yandan Mourinho’nun oynatmaması sebebiyle eleştirildiği Casillas’ın doğum gününde Real Madrid ile yollarını ayırması da dikkat çekti.

Yayınlanma Tarihi:08:40,