SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıllık 3 milyon euro karşılığında anlaşma yapılan 26 yaşındaki Nijeryalı için Spartak Moskova'yla bonservis pazarlığı başladı. Kulüpten resmi açıklama her an yapılabilir.

Aykut Kocaman'ın, 3 Temmuz süreci nedeniyle elinden kaçırdığı Emmanuel Emenıke transferi, sonunda mutlu sonla bitti. Türk Spor Medyası'nda sadece AMK'nın haftalar önce okuyucularına duyurduğu transferde artık rakamlar da netleşmeye başlıyor.

KRASIC İDDİASI VAR

Önceki gün sayfalarımızda belirttiğimiz 8 milyon euroluk bonservis bedeli, Spartak Moskova yetkilileri tarafından da doğrulandı. Fakat iddiaya göre 8 milyon euronun üstüne Krasic de verilebilir. Şu an için bu haber çok net değil.

Çünkü S.Moskova yetkilileri ile F.Bahçe Yönetimi, henüz imzaları atmadı. Fakat futbolcu ile sarı-lacivertliler, anlaşmayı çoktan imzaladı. Nijeryalı ile yıllık 3 mılyon euroya el sıkışan yönetim, şu an Rus yetkililerle pazarlık halinde.

İlk buluşmada 10 milyon euroluk yüksek bir fiyat çeken Ruslar'a F.Bahçe'nin kontrası, ‘10 milyon euroya siz aldınız, 2 yıldır sizde, fiyat çok yüksek' cümlesi oldu. Oyuncunun F.Bahçe'yi istediğini bilen S.Moskova, bu yüzden fiyatı 8 milyon euoraya kadar düşecek gibi gözüküyor.

2010-11 şampiyonluğunun ardından 9 milyon euroya Karabükspor'dan transfer edilen ama daha sonra patlayan 3 Temmuz sürecinden etkilenip, Türkiye'den ayrılan 26 yaşındaki oyuncuyla ilgili açıklamanın yapılması bekleniyor.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK