SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la görüştüğünü söyleyerek Beşiktaş’ın önümüzdeki sene maçlarını hangi statda oynayacağı konusunu konuştuklarını anlattı. Rıdvan Dilmen, NTV’de yayınlanan 100’de 100 futbol programında şunları söyledi:

“Aziz Yıldırım’la yemekte buluştum. Ona ‘Beşiktaş hepimizin kulübü, neden kapılarınızı açmıyorsunuz’ diye sordum. O da bana ‘Fikret Orman’la görüştüm ve 6-7 maçınızı bizde oynayabilirsiniz dedim” dediğini söyledi. Ben de kendisine şöyle bir teklifte bulundum: Beşiktaş, gelecek sezon lig maçlarının 7 tanesini Şükrü Saracoğlu Stadı’nda, 6 tanesini Türk Telekom Arena’da, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile oynayacağı maçları ise Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynasın…

Rıdvan Dilmen, Beşiktaş’ın derbi maçlarında Olimpiyat Stadı’nda oynamasının şöye bir avantajı da getirebileceğini söyledi:

“Bence Beşiktaş, Olimpiyat Stadı’ndaki derbi maçlarında rakip takıma yüzde 20-30 kontenjan ayırsın. Bütün stat dolsun. Çok da güzel olur. Hem geliri artar, hem de rakip takımın seyircisiyle eski güzel günlere döneriz. Ben de İnönü’de kaç kez maça çıktım. Beşiktaş nerde oynarsa oynasın değerinden bişey kaybetmez.”