SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak' diyenlere ‘Bir gün herkes Beşiktaşlı olmasın, bırakın o ayrıcalık bizde kalsın' der Beşiktaşlılar. Başkanlarıyla, futbolcularıyla,taraftarıyla ameliyata giren stadıyla, rengiyle, başarılarıyla sevinçleriyle, üzüntüleriyle göz yaşlarıyla, gülümsemeleriyle vs…vs…

Hep farklı olmuştur. Öyle de görülmüştür. En kötü olasılılıkla ‘hep rakiplerin, birilerinin 2. takımı' olmuştur.2.'lik zaman zaman başarıdır. Ama zaman zaman, istisnai durumlarda. Özellikle efsane başkan Seba için.

3.'lüğün adı konmadı hiç! Yani kimse başarı demedi 3.'lük için Beşiktaş'ta. Ta ki bu sezona kadar. Özellikle son 10 haftaya girene kadar. Birden bire birileri çıktı ‘3.'lük Beşiktaş için bu sezon başarıdır' deyiverdi.

Şaşırdım! Öfkelendim. Beşiktaş, 3.'lük ve başarı. Ya da 3.'lük, Beşiktaş ve başarı. Değişik değişik kelime oyunları ve matematik kurguları ile ‘acaba doğru mu dedim?' Hiçbiri tutmadı. Yediremedi birileri bana bu oyunu. Ama maalesef Beşiktaş'ın o muhteşem ve iyi niyetli bazı kesimleri bu oyuna fena geldi. Geliyor da.

Beşiktaş'ı saf dışı bırakarak Türk futbolunda ‘iki büyük' oluşturmaya çalışanların ekmeklerine yağ sürdüler.

Hatta üstüne kaymaklı bal ilave ettiler. Neymiş efendim 3.'lük başarıymış… Hadi oradan. İngiltere'de Chelsea, Fransa'da Lyon, İtalya'da Milan, Almanya'da B.Leverkusen için 3.'lükler başarı mıdır? Ben oyuna gelmem. Gelenler düşünsün. Getirenler haline yansın. Beşiktaşlılık en kötü ihtimalle ‘şerefli ikincilikten' ibarettir. Benim için Beşiktaş en başarısız sezonlarından birini yaşamıştır.

Avrupa yok! Türkiye Kupası yok! Süper Lig yok! Var aslında; G.Saray ve F.Bahçe'nin ardından lig 3.'lüğü!!! Geçin bahaneleri efendim geçin.

Drogbalar, Sneijderler, Sowlar , Webolar varmış mış rakiplerde, Beşiktaş'ta kimse yok muş muş… Yok da siyah-beyaz forma var yetmez mi? Siyah-beyaz formanın kendisi zaten en büyük yıldızın değil midir? Sonuç; -Fakir edebiyatı bitirilmelidir. -Samet Hoca bırakmalıdır. -Fernandes acilen gönderilmelidir. En önemlisi; Beşiktaş'a 3.'lüğü yakıştıranlar, İnönü ile birlikte derhal yıkılmalıdırlar. Kayseri'de son maç. Kimilerine göre öylesine, bazılarına göre şampiyonluk maçı gibi bir karşılaşma. Ben ikinci şıktakileridenim. Yani Beşiktaş forması sahada ise her maç şampiyonluk havasında geçmelidir. En kötü ihtimalle ‘şerefli 2.'lik' için!