SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi, Türkiye’nin, 21 Haziran-13 Temmuz tarihlerinde ev sahipliği yapacağı FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası ile organizasyon anlamında daha iyi yerlere geleceğini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, 20 Yaş Altı Milli Takımı oyuncularından Sadık Çiftpınar, organizasyonun tanıtım etkinlikleri kapsamında Arjantinli yıldız futbolcu ile İspanya’da bir araya geldi. Barcelona’nın dün akşam La Liga’da sahasında karşılaştığı ve şampiyonluk kupasını alarak kutlama yaptığı Valladolid maçından sonra Sadık Çiftpınar’ı soyunma odasında ağırlayan Lionel Messi, genç oyuncuyla kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Görüşmede, “Messi” yazılı milli takım forması ve turnuvanın resmi maskotu “Kanki”nin maketinden oluşan hediyeleri kabul eden Lionel Messi, “Öncelikle tüm Türkiye’yi buradan selamlıyorum. Umuyorum ki, bu yaz Türkiye’de düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası harika bir şampiyona olacak. Türkiye, organizasyon anlamında, bu şampiyona sayesinde daha iyi yerlere gelecek. Ayrıca bu turnuvada genç yeteneklerin de önü açılmış olacak” ifadelerini kullandı.

Sadık Çiftpınar ise kazanılan şampiyonluk nedeniyle Lionel Messi’yi kutlayarak, “Burada olmak, Messi’yle tanışmak benim için çok büyük mutluluk ve gurur kaynağı. Messi, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birçok futbolcu adayının idolü olan bir isim. Şu an hayatımda boyunca unutamayacağım sayılı anlardan birini yaşıyorum” diye konuştu.

Lionel Messi, 2005 yılında Arjantin forması altında şampiyonluk yaşadığı FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın hem en değerli hem de en golcü oyuncusu olmuştu.