SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de 2012-2013 sezonun en yakın takipçisi F.Bahçe’nin 10 puan önünde şampiyon bitiren G.Saray’da teknik direktör Terim, geride kalan sezonu yorumladıç

TRTSpor’da yayınlanan Futbol Ateşi programına konuşan Terim, “Şampiyonlukta emeği geçen herkese, A'dan Z'ye sonsuz teşekkür ediyorum. Buraya geldiysek hepsinin emeği vardır. 8 sezonda 6 şampiyonluk çok önemli bir başarı. Bunun yanında diğer kupalar ve Avrupa'da elde edilen başarılar var” diye konuştu.

Real Madrid’e elenmelerine de değinen Terim, “Real Madrid maçına kadar Şampiyonlar Ligi Türkiye Ligi gibi geçiyordu. Real Madrid karşısında 3-0 yenilmemize rağmen bile rövanş maçında bir ümit vardı. Kayserispor ile başlayan zorlu maçlar serisini geçtiğimiz zaman şampiyon olacağımızı biliyorduk. İyisini kötüsünü düşünmek zorundasınız. İyisini kötüsünü her şeyi öngörmek zorundasınız ki takımı koruyabilirsiniz. Zaman zaman ne oluyor acaba dedik ama hiçbir zaman ümidimizi kaybetmedik. Madrid'e elenmemiz kadar doğal bir şey yok. Ben sonradan hayıflanmaya çok kızıyorum. Madrid'de bir gol atacağımıza inanıyordum. Oyunun ve sonucun dünya basınına yansımalarından mutlu oldum. Orada gol atabilseydik çok farklı olabilirdi. Oyuncularıma bu duyguları yaşattıkları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘G.SARAY BİR DÜNYA MARKASI’

Galatasaray'ın dünya markası olduğunu belirten Terim, “Arena'da biz herkese karşı aynı futbolu oynuyoruz. Allah'a şükür olsun ki ilk 8′i gördük ama artık daha iyisi için hazırlanmalıyız. Lig'de kaybettiğimiz maçlar oldu ama onları da kazanabilecek güçteydik. Galatasaray'ın dünya devi ve dünya markası olduğunu düşünüyoruz ve bunu daha da geliştirmek istiyoruz, bunun da yolu istikrardan geçiyor” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:17,