SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya La Liga takımlarından Atletico Madrid’in sahibi Miguel Angel Gil Marin, Kolombiyalı forvet oyuncuları Radamel Falcao’nun, kulüpten ayrılmak istemesi halinde kendisine engel olmayacaklarını söyledi.

İspanya Kral Kupası’nı kazandıktan sonra özel bir maç için Singapur’a giden Atletico Madrid takımının sahibi Gil Marin, kulüpte kalıp kalmamakla ilgili kararın Falcao’ya ait olduğunu belirterek, “Sezon öncesinde, performansını sürdürmesi ve UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için gerekli sırayı elde etmemize yardımcı olması durumunda kendisine yardımcı olacağımızı söyledik. Alacağı her karara saygılıyız” diye konuştu.

Gil Marin, gittiği takdirde Falcao’nun yerini doldurmak için bir yol bulacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Atletico Madrid, iyi forvet bulma konusunda başarılı. Fernando Torres’in, Diego Forlan’ın, Sergio Aguero’nun yerini nasıl doldurduysak Falcao’nun yerini de öyle doldururuz. Kimin geleceğini bilmiyorum ama Atletico Madrid’in yeni sezon için güçlü bir kadro kuracağına emin olabilirsiniz.”

İsmi, Manchester City, Manchester United, Chelsea, Monaco ve Real Madrid gibi takımlarla anılan 27 yaşındaki Kolombiyalı golcü, Kral Kupası öncesindeki açıklamasında, kupayı kazanmak dışında bir şey düşünmediğini söylemişti.

“Kaplan” lakaplı oyuncu bu sezon 34 gol attı.

Yayınlanma Tarihi:16:47,