SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıllar önce Beşiktaş'ın kapısından dönen 29 yaşındaki İngiliz golcü Carlton Cole yeni sezonda siyah-beyazlı formayı giyebilir. Transfer 1 hafta içinde netlik kazanacak.

Ertuğrul Sağlam'ın Beşiktaş'ı çalıştırdığı 2007'de Beşiktaş'ın kapısından dönmüşte Carlton Cole. Geçen sürede İngiltere Milli Takımı'na seçilen ve tecrübe kazanarak Premier Lig'de adı saygı ile anılan bir isim haline gelen Cole şimdi siyah-beyazlı takıma çok yakın. Beşiktaş için golcü arayan menajer Ceylan Çalışkan, bonservissiz 29 yaşındaki golcü ile temasa geçti. Tarafların anlaşmaya çok yakın olduğu öğrenildi.

West Ham'ın yeni sözleşme önermediği Cole dün de Reading maçında forma şansı bulamadı. Tecrübeli futbolcunun bir hafta içinde Beşiktaş'a cevap vereceği belirtiliyor. Cole, bu sezon 29 maçta 2 gol kaydetti.

NİJERYA BASININDAN JOHN UTAKA İDDİASI

Beşiktaş’la ilgili bir başka haber ise Nijerya'dan geldi. İngilizce olarak yerel haberler yayınlayan Nigeria Newsdesk internet portalı, siyah-beyazlı kulübün Montpellier'nin golcüsü John Utaka ile ilgilendiğini yazdı. Fransız ekibiyle sözleşmesi sona eren Nijeryalı oyuncunun yeni adresinin İstanbul olabileceği ifade edildi.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:15:22,