SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ayrılmayı düşünmüyorum, sözleşmeme sadık kalacağım” diyen Portekizli yıldız “Bir ayrılık yaşanacaksa da ilk adım kesinlikle benden gelmeyecek” sözleriyle ise yönetime göndermede bulundu.

Siyah-beyazlılar bu sezonki düşük maliyetli takımın ardından gözünü yeni sezona çevirdi. Kara Kartal'ı yeniden şampiyon görmek isteyen Beşiktaş taraftarı, takıma katılacak yeni yıldızları bekliyor, kulislerdeki isimlerin hangilerinin alınacağı hakkında yorumlarda bulunuyor. Ancak hem taraftarın hem de camianın aklında tek bir soru var: Fernandes'e ne olacak?

DEDİKODU KAZANI KAYNIYOR

Beşiktaş ile olan kontratı 2014'te bitecek Portekizli yıldız için kapalı kapılar arkasında birçok iddia konuşuluyor. Fernandes'in takımdan ayrılmak istediği, Fenerbahçe'nin devrede olduğu, Rus ekiplerinin cömert teklifler yaptığı vesaire vesaire… Artık bu dedikodular o kadar ayyuka çıktı ki yıldız futbolcu sessizliğini bozmak zorunda kaldı, “Beşiktaş'tan ayrılacak mısın?” sorusunun cevabını yakın çevresine verdi.

YÖNETİME İNCE MESAJ

Fernandes, “Öyle bir şey yok. Beşiktaş'tan ayrılmayı düşünmüyorum. Her şeyden önce daha bir yıllık kontratım var. Ne olursa olsun, -ki bir sorun olduğu için bunu söylemiyorum- sözleşmeme sadık kalmak zorundayım. Benim işim sahada olmak, sahayı konuşmak. Seneye de Beşiktaş'tayım” dedi ama edindiğimiz bilgilere göre Portekizli çok daha çarpıcı sözler sarfetti. Manu, “Yeni sözleşme konusunu yönetimle görüşmedik. Eğer bir ayrılık yaşanacaksa bu benim tarafımdan olmaz, Beşiktaş'ı terk etmem. Yani ilk adım kesinlikle benden gelmeyecek” sözleriyle bir anlamda topu yönetime attı. Daha önce, “Fernandes ile konuşacağız ancak bizim de isteyeceğimiz şeyler olacak” diyen başkan Orman'ın yıldız futbolcunun özel hayatındaki sorunlardan dolayı uyaracağı biliniyor.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:19,