SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, 2-0 kazandıkları ve şampiyonluk kupasını aldıkları Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamada, teknik heyet ve futbolcuları kutlayarak, “Sezonu bitirdik. Bu işte en fazla sıkıntı çeken ter döken, başta teknik kadro olmak üzere bütün oyuncularımızı kutluyoruz. Taraftarlarımız hiçbir zaman inançlarını kaybetmedi. Her zaman bizimleydiler. Bu sezonu şampiyon olarak bitirdik. Amacımız buydu ve amacımıza ulaştık. Zor bir sezondu. Bundan sonra bunu kutlama zamanı. Taraftarlarımız bunu keyifle kutlasınlar. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Sarı kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyelerinden Abdurrahim Albayrak ise zor bir sezonu tamamladıklarını belirterek, “Bütün yorgunluğumuzu kupayı kaldırarak attık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Başta futbolcularımıza, teknik heyetimize ve dünyanın her yerindeki bütün Galatasaraylılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Galatasaray taraftarlarına çağrıda bulunan Albayrak, şöyle devam etti:

“Taraftarlarımızdan ricam, kimseyi kırmadan, üzmeden bu şampiyonluğu doyasıya kutlasınlar ama kimseye bir zarar vermesinler. Çünkü iki ay sonra ligler başlayacak. Yine böyle bir günü bekleyeceğiz. Allah’a şükürler olsun bu günü gördük ve iki sene üst üste şampiyon olduk.”

Kupa töreninde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören’in olmaması ve sarı kırmızılılara kupasını veren TFF 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten’e tepki gösterilmesiyle ilgili sorular üzerine Albayrak, ortamı gerecek söylemlerden kaçınmak gerektiğini ifade etti.