SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Atletico Madrid’e yenildikleri Kral Kupası Finali’nden sonra, “Adil olmayan bir sonuç oldu. 3 top direkten döndü. Çok normal değil. 90 dakikada maçı kazanmalıydık ama olmadı. Uzatmalarda da iki fırsatı değerlendiremedik. Futbolda tüm bunlar, direkten dönen toplar, hakem hepsi unutulur, kazanan tarihte kalır ve kazanan Atletico” açıklamasında bulundu.

Kariyerinin en kötü sezonu olduğunu bildiren Mourinho, “Bir kupa ne beni ne de Real Madrid’i besler. Bir final, bir yarı final, lig ikinciliği ve İspanya Süper Kupası… Benim için en kötü sezon” yorumunu yaptı.

Portekizli teknik adam, “(Bu sezon başarısız oldum) derken, her şey iyi gittiğinde başarı herkesin, kötü gittiğinde ise başarısızlık sadece teknik direktöründür” ifadesini kullandı.

Mourinho, geleceğiyle ilgili iddialara ise şöyle cevap verdi:

“Üç yıllık daha sözleşmem var. Başkan ile oturup geleceğimi konuşmadım. Teknik direktör Ancelloti ile ilgili konuşulması bence normal. Benim Chelsea’ye gideceğimin konuşulması da normal. Ligde 2 maçımız daha var. Sezon bittiğinde başkan ile oturacağız ve ne olacağını taraftar bilecek.”