SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çok yıprandığını defalarca belirten Sadri Şener, camiadan gelen baskılara direnmekte artık güçlük çekiyor. Başkanın, Fenerbahçe ile oynanacak kupa finalinin ardından “Devam” demesi bekleniyor.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, 7 Nisan'daki Akhisar Belediye yenilgisinin ardından gittiği kebapçıda bir grup taraftarın sözlü saldırısına maruz kalmıştı. Özellikle bir taraftarın ağzından çıkan “Şerefsiz” kelimesi Şener'i çok kırmış ve başkan derhal olağanüstü kongre kararı almıştı. Şener, yeniden aday olup olmayacağı konusunda ise sessizliğini uzun süre korudu. Tam 1 ay sonra, 7 Mayıs'ta konuşan başkan, “Çok yoruldum, çok yıprandım. Hak etmediğim sözler işittim. Ben artık yokum” ifadelerini kullanmıştı. Ancak camiadan gelen baskılar sebebiyle, Şener'in fikrini değiştirmek üzere olduğu öğrenildi.

SKOR ROL OYNAYABİLİR

Başta Faruk Özak olmak üzere camianın önemli isimlerinin Sadri Şener ile sürekli temasta olduğu ve “Kulübü bu halde bırakıp gitmek sana yakışmaz. Yarım kalan projeler var. Mutlaka devam etmelisin” diye telkinde bulunduğu söyleniyor. Şener'in de bu baskılara direnmekte artık güçlük çektiği belirtiliyor. Başkanın, F.Bahçe ile oynanacak kupa finalinin ardından bir açıklama yapması ve “Devam” demesi bekleniyor. Diğer yandan finalin sonucunun da Şener'in kararında etkili olabileceği vurgulanıyor. Şayet kupayı Trabzon alırsa, yeniden aday olmak başkana çok daha cazip gözükebilir.