SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futbolunun mabedi İnönü Stadı’nın kapanış maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Beşiktaş Kaptanı İbrahim Toraman, Hürriyet'ten Tolga Yenigün'e verdiği röportajda, çeşitli konularda açıklama yaptı.

Toraman, “Saracoğlu ya da Arena'da oynamaktansa bir yıl çile çekmeye razıyız. Havasının sert olduğunu biliyoruz İstanbul BŞB yüzünden bize şanssız da gelen bir stat; Kasımpaşa da ihtimallerden biri ama yeni sezonda tüm yollar Olimpiyat'a çıkıyor” dedi.

Tecrübeli futbolcunun röportajında öne çıkan kısımlar ise şunlar oldu:

– Bu yıl gençlere önem verilerek çok değerli bir adım atıldı. Oğuzhan kazanıldı mesela. Ama şu var sadece gençlerle olmaz, tamam dışarıya sempatik gelebilir. Fakat genç oyuncularla başarı daha zordur. G.Saray ve F.Bahçe de kaç tane genç oyuncu var? Tecrübeli oyunculardan bir iskelet kurulur ve öyle bir hava yaratılır ki iyi olan gençler o kadroda kendine yer bulur.

– Muhammed'e çok çalışması gerektiğini söylüyorum. Çocuk çalışıyor, 5 hafta sonra tam hoca şans verecek sakatlanıyor. Hem de ağır sakatlıklar yaşıyor. Fiziken geri gidiyor.

– İbrahim Üzülmez'le yaşadığımız olaydan sonra ben hiç konuşmadım. Aslında konuşulacak çok şey vardı ama… Bu olaydan sonra ben baskı altında kaldım. Bazı taraftarların aklında soru işaretleri oluştu. 10 yıldır buradayım bir kavgam yok ve bu da karşı taraftan gelen bir tepkiyle oldu. Vurmasıyla, onun başlatmasıyla gelişen bir olaydı.

– Drogba ve Sneijder iyi olan Galatasaray'a ikinci yarı katkı getirdiler. Sarı-kırmızılıları bir adım öteye taşıdılar. Sadece isim olarak değil sahaya da katkı yaptılar.

– Manuel Fernandes'i taraftar seviyor, Samet Hoca çok güvendi ama biraz da onun fedekarlık yapması lazım. Gelecek yıl Fernandes'i takımda görmek isterim ama biz futbolcuların isteğiyle olmuyor. Zaten bir yıllık kontratı var Fernandes'in… Mutsuzluk konusu çok konuşuluyor ama Fernandes geldiği günden bu yana böyle. Onun karakteri, kimse ona karışamaz yapısı öyle. İnsanlarla fazla iletişime geçen biri değil.