SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya’nın başkenti Roma’da Foro Italico semtindeki tenis kortlarında düzenlenen, erkeklerde 3 milyon 204 avro, kadınlarda ise 2 milyon 369 milyon dolar ödüllü İtalya Açık Tenis Turnuvası’nın 6. gününde yapılacak çeyrek final maçları öncesinde Rus raket Maria Sharapova’dan sürpriz bir haber geldi.

Kadınlarda İtalya Açık’ın son iki yıldaki şampiyonu Sharapova, bugün 7 numaralı seribaşı İtalyan Sara Errani ile yapacağı çeyrek final maçı öncesinde fiziksel problemleri olduğunu belirterek, çekildiğini duyurdu.

Sharapova’nın çekilmesiyle rakibi Errani, maç yapmadan yarı finale yükseldi. Errani, 3. turda da bir diğer Rus rakibi Maria Kirilenko’nun maçın ikinci setinde sakatlığı sebebiyle çekilmesiyle çeyrek finale yükselmişti.

Sharapova’nın çekilmesiyle yarı finale çıkan Sara Errani bu gelişmeyle gelecek pazartesi açıklanacak WTA kadınlar sıralamasında da 5. sıraya yükselmeyi matematiksel olarak garantiledi. Errani, aynı zamanda turnuva tarihinde 28 yıl aradan kadınlarda son dörde kalan ilk İtalyan raket oldu.

Yayınlanma Tarihi:14:44,