SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon toplam 55 maça çıkıp 17 gol, 15 asisitlik inanılmaz bir grafik yakalayan Kuyt, 32 yaşında olmasına rağmen takımın da en çok koşan ismi… Ve o da artık bizden biri!

Dirk Kuyt.. onun enerjisinden bahsederken bile insan yoruluyor. Hatta izlerken! 22 Temmuz'da 33. yaşına girecek olan süperstar, buna rağmen bu sezon F.Bahçe adına sahada en çok mücadele eden isim olmayı başardı. Lig maçı, Avrupa sınavı veya derbi demeksizin oynadığı her maçta takımı adına sahada en çok koşan isim olmayı başaran tecrübeli futbolcu, sadece maç sayısıyla değil skora olan katkısıyla da ilk sezonunda Kadıköy'ün yeni kahramanı oldu. Bazen çok yoruldu, kötü oynadı. Şükrü Saracoğlu tribünlerinin verdiği tepkiye rağmen yanlarına gidip özür diledi ve daha iyi oynayacağının sözünü verdi her defasında. Ve o sözlerin hepsini tutarak takımını da hep zirveye oynattı.

‘BİR ALEX DEĞİL' AMA…

Kolay değil. Bu yaşta, bu kadar koşarak 55 maçta 17 gol atmak. Hele yanına 15 de asist eklediğinizde, bir anda Alexvari rakamlar ortaya çıkıyor. Kaptan gönderildikten sonra taraftarın düştüğü boşluk, herkes tarafından biliniyor. Tamam, Kuyt ‘bir Alex değil' ama sahada F.Bahçe için her şeyini veren ve skora en çok katkıyı yapan isim.

 Eser ERENLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:06,