SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mou basın toplantısına katılmadı

Jose Mourinho, İspanya Kral Kupası Finali'nde Atletico Madrid ile oynayacakları maçın basın toplantısına ne kendisi katıldı ne yardımcısını gönderdi.

Güncellenme: 09:12, 17/05/2013
Mou basın toplantısına katılmadı

İspanya Kral Kupası finalinde Atletico Madrid’e karşı mücadele edecek Real Madrid’in kaptanı Sergio Ramos, “Takım içinde yaşanan polemiklere karşın hiçbir şey yarınki finalin üzerinde olamaz” dedi.

İspanya’da Kral Kupası öncesinde Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, basın toplantısına çıkmayarak bir ilki gerçekleştirdi. Sezon sonunda takımdan ayrılacağı iddia edilen, kaleci Iker Casillas ve Pepe gibi futbolcularla sorunlar yaşadığı bilinen Mourinho, katılmadığı basın toplantısına, yardımcısı Aitor Karanka’yı da göndermedi.

Atletico Madrid’de ise teknik direktör Simeone, futbolculardan Falcao ve Gabi ile basın toplantısında hazır bulunurken, Real Madrid’i temsilen sadece kaptan Sergio Ramos basının karşısına çıktı.

“Eğer buradaysam bir sebebi vardır” diyen Ramos, “Tartışma yaratmaya gerek yok. Bir kaptan çıkıyor, hiç de fena değil” ifadesini kullandı. Mourinho’nun basın toplantısına gelmemesiyle ilgili sorulara maruz kalan Ramos, yorum yapmaktan kaçındı. Ramos, “Hiç merak edip kulübe sormadın mı, neden teknik direktör basın toplantısına katılmıyor” yönündeki soruya, “Hayır, merak etmedim” yanıtını verdi.

Ramos, “Sadece futbol konuşmak istiyoruz. Kim hangi kulübe gidiyor, gelecekleri ne gibi dedikodular veya iddialar değil, bizi en az ilgilendiren konu dedikodulardır. Real Madrid ve takım her şeyin üzerindedir. Hiçbir şey yarınki kupanın üzerinde olamaz” diye konuştu.

İspanyol futbolcu, finalin özrünün olmadığını dile getirerek, şunları kaydetti: “Gerçekçi olmak gerekirse eğer yarın kaybedersek, kupa düzeyinde bir başarızlık olur ama kişisel olarak değil. Futbol bir oyun ve her şey olabilir. Sezonu bir kupayla kurtarmak diye bir şey söz konusu değil ama sezonu iyi bir şekilde tamamlamak olur. Finalin favorisi olmaz. Finalin özrü de olmaz. Finaller kazanmak içindir. Her iki takım da layıkıyla buraya geldi.”

Yayınlanma Tarihi:04:04,