SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea forması giyen Frank Lampard, Real Madrid’den ayrılacağı konuşulan Jose Mourinho’nun Londra’ya dönmesinin olası etkilerini değerlendirdi.

Tecrübeli orta saha oyuncusu, Daily Mirror’a yaptığı açıklamada “Eğer Jose geri dönerse kulüp adına çok büyük moral olur. Jose’nin buradaki taraftarlar için bir idol olduğu bilinmeyen bir durum değil.” sözleriyle Portekizli teknik adama kucak açtı.

Lampard, açıklamasının devamında “Onunla kazandığımız kupalar zamanında çok dik kafalı olduğumuz için eleştiriliyorduk ama şu an takımın gerçekten buna ihtiyacı var. Elbette kastım güzel futboldan uzaklaşmak değil. Çünkü bizim sahip olduğumuz bir kadro ile ve 3 adet çok yönlü 10 numara ile kazanmamak için hiçbir sebebiniz olmamalı. Ama aradaki denge çok önemli. Mourinho ile daha önce çalışmayanlar da gelmesi takdirde ne demek istediğimi anlayacaklardır.” diyerek Mourinho’nun oyuncu yönetimindeki başarısını vurguladı.

Son olarak önümüzdeki sezonu değerlendiren Lampard, “United ve City, çıtayı ciddi şekilde yükseltse de rakiplerimizdeki değişimler şansımızı artırıyor. Sir Alex gittiği için rahatlamadım değil. Ona çok büyük saygı duyuyorum ve onu kenarda agresifleştiği zaman izlerken gerçekten hayran oluyorum. Ama şimdi önümüzdeki sezon tekrar şampiyonluk için oynamalıyız.” dedi.

Jose Mourinho, 2004-2007 yılları arasında Chelsea’yi çalıştırdı.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:16:11,