SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul’un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığına dikkati çekmek üzere 12 bin metrekare alan üzerine hazırlanan çizimin açılışını yaptı.

Dünya Ticaret Merkezi’nin yanındaki Hazine Müsteşarlığı’na ait arazide hazırlanan ve İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı logosunun resmedildiği dev çizimin son çizgileri, Bakan Kılıç tarafından yapıldı.

“Barış ve Dostluk” temalı karikatür yarışmasında birinci seçilen Akın Candemir’e ait karikatürün 12 bin metrekare alana yapılan uyarlamasının 260 öğrenci tarafından hayata geçirildiği belirtilirken, törende Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye temsilcisi, Suat Kılıç’a sertifika veridi.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın da hazır bulunduğu törende bir konuşma yapan Bakan Kılıç, çok anlamlı bir törene tanıklık ettiklerini vurgulayarak, “Bu organizasyonu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdik. Guinness Rekorlar Kitabı’na girdik. Dünyanın en büyük yer çizimiyle dünya rekorları arasında yerimizi aldık. Bu rekoru gerçekleştiren elleriniz dert görmesin. İnşallah gelecekte çok daha büyük rekorlar kıracaksınız. İstanbul’u gelecekte o eller olimpiyat kenti yapacak. İnşallah 2020’de sizin elleriniz dünyanın en görkemli, unutulmaz olimpiyatını İstanbul’da gerçekleştirecek” ifadelerini kullandı.

Törenin sonunda Kılıç, yer çizimini hazırlayan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.