SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beckham’a büyük eleştiri

İngiltere Milli Takımı'nın 62 kez formasını giyen Waddle, sezon sonunda aktif futbol kariyerine nokta koyacağını açıklayan yıldız oyuncu için büyük eleştiride bulundu.

Güncellenme: 17:25, 17/05/2013
Beckham’a büyük eleştiri

İngiltere Milli Takımı’nın 1985-1991 yıllarında 62 kez formasını giyen Chris Waddle, sezon sonunda aktif futbol kariyerine nokta koyacağını açıklayan David Beckham’ın, İngiltere Premier Lig tarihinin en iyi bin oyuncusu arasında olmadığını öne sürdü.

BBC Radio 5’in programına katılan 52 yaşındaki Waddle, 1993’de profesyonel futbol kariyerine adım attığı Manchester United ile 394 maça çıkan, 6 kez lig şampiyonluğu kazanan ve 115 kez İngiltere Milli Takımı formasını giyen Beckham’ın, iyi ve çalışkan bir oyuncu olduğunu ancak “büyükler” arasına giremeyeceğini ileri sürdü.

Waddle, “Premier Lig kurulduğundan beri bir liste yapılsa, David Beckham büyük ihtimalle ilk bin arasına giremez” diye konuştu.

Fransa’nın Marsilya takımıyla 1990, 1991 ve 1992’de üst üste 3 yıl lig şampiyonluğu kazanan, İngiltere’de ise Newcastle United, Tottenham ve Sheffield Wednesday takımlarının her birinde 100’ün üzerinde maçta oynayan Waddle, dünyada birçok yetenekli futbolcu olduğunu ama Beckham’ın yeteneklerinden fazlasını başardığını belirterek, şunları kaydetti:

“Olağanüstü bir imajı var ve bunu çok iyi kullandı. Çok özel numaraları yoktu. Çok çabuk da sayılmaz ancak duran toplar ve paslarda çok iyiydi. Eski bir futbolcu olarak kendisinin harika bir pasör olduğunu söyleyebilirim.

Gittiği her yerde olması gerektiği gibi konuştu, tişörtlerini sattı, kasasını parayla doldurdu. Kısacası kariyerini iyi yönetti. Şimdi insanlar ‘ne kadar da büyük’ bir oyuncu olduğunu konuşuyor. Ben ise ‘ne kadar iyi’ydi diyebilirim.”