SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngilizlerin G.Saray korkusu!

İngiliz Daily Mail gazetesi Galatasaray'ın Londra'ya gideceğinin açıklanmasınıın ardından "Arsenal taraftarları Galatasaray maçından korkuyor" başlığını attı.
Galatasaray'ın Arsenal'in ev sahipliğindeki Emirates Cup'a katılacağının açıklanmasının ardından İngiliz basınında UEFA Kupası finali hatırlatması yapıldı.
Galatasaray, Emirates Cup isimli organizasyon çerçevesinde 3 ve 4 Ağustos tarihlerinde Londra'da Arsenal, Porto ve Napoli takımlarıyla karşı karşıya gelecek. İngiliz basını, Galatasaray'ın bu organizasyona katılımını farklı bir açıdan ele aldı.
Daily Mail'de yer alan haberde 2000 yılında Kopenhag'ta oynanan ve Galatasaray'ın tarihi bir zafer kazandığı UEFA Kupası final maçı öncesi ve sonrasında çıkan olaylar hatırlatılarak o günün fotoğrafları yer aldı. Bazı Arsenal taraftarlarının Galatasaray'ın gelecek olmasını korkuyla karşıladığı iddia edildi.
Haberde ayrıca Eboue'nin eski takımı ve taraftarlarıyla tekrar buluşacağından da bahsedilirken, Didier Drogba, Wesley Sneijder ve Burak Yılmaz gibi yıldızların da Emirates Cup'ta sahne alacağı belirtildi.