SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın dünyaca ünlü golcüsü Didier Drogba, GS TV’de soruları yanıtladı. Geçtiğimiz hafta sonu Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda yaşanan ve Türkiye’nin gündemine oturan “ırkçılık” olayı ile ilgili üstü kapalı bir yorumda bulunan Fildişili yıldız golcü, fair play vurgusu yaptı.

İşte Drogba’nın açıklamalarından satırbaşları

– Kazanılan şampiyonluktan ötürü çok mutluyum. Ama şampiyonluğu yarım şampiyonluk olarak değerlendiriyorum. Ligin ilk yarısında mutlaka arkadaşlarım çok zorluklar çekmişlerdir..

– Herkes bu şekilde eğleniyorsa beni de çok mutlu eder bu… Kısa zamandır buradayım ama herkese saygı göstermeye çalışıyorum.

FRİKİK KONUSU

– Önemli olan frikik sonunda gol gelmesi. Bir çok iyi atan oyuncumuz var. Wesley, Hamit, Burak, Selçuk… Frikik olduğu zaman o an karar verip sonuca gitmek gerekiyor. Önemli olan G.Saray’ın başarısı.

FATİH TERİM İLE İLİŞKİSİ

– Fatih Terim’le olan bağımız daha da güçleniyor. Bunun birinci sebebi benim ona onun bana duyduğu saygı… Bana inanılmaz güven veren bir teknik adam. İlişkimiz çok çok daha da iyiye gidecek.

FAIR PLAY VURGUSU

– Futbolda fair play ruhu çok önemli ve herkesin bildiği bir konu. Ama unutulmaması gereken bir şey var. Futbolda bazen duygular ön plana çıkabiliyor ve insanlar kendini kaybedebiliyor. Önemli olan bu sırada yapılan hataların daha sonra düzeltilmesi…

DROGBA İLE ÖZDEŞLEŞEN GOL SEVİNCİ

– İlk yaptığımda biraz daha kollarımı açık yapıyordum. Oğlum beni taklit ediyordu. Bir gün eve geldiğimde aynı sevinci dizlerinin üzerinde kayarak yaptı. Ben de sonrasında öyle yapmaya başladım.

– Futbol benim işimden önce tutkum. Kaç saat sahada kaldığıma hiç bakmıyorum. Bütün gün de sahada kalabilirim. Futbolcu olmak çok ayrıcalıklı. Ben futbolu kesinlikle bir iş olarak görmüyorum, tutku olarak görüyorum.

YAZ TATİLİNDE NE YAPACAK?

– İyice dinleneceğim ve ailemle zaman geçireceğim. Çünkü geçtiğimiz sezon benim için kolay olmadı. Çin’de burada ailemden uzak kaldım. Şuanda tek hedefim ailemle zaman geçirip dinlenmek.

Yayınlanma Tarihi:15:53,