SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavililerin teknik direktörü Tolunay Kafkas, Trabzon Valiliği tarafından yayınlanan “Trabzon” dergisine konuştu. Deneyimli hoca, oluşturmak istediği takıma ve gelecekteki planlarına dair açıklamalar yaptı. Kafkas, “Şike süreci Trabzonspor'u ciddi bir şekilde etikledi. Takım dağıldı. Gidenlerin yerine istenilen oyuncuları alamadık. Selçuk İnan ve Burak Yılmaz çok önemli futbolcular. Ama şu da var, bütün takımlar ellerindeki yıldızları kaybedebilir. Önemli olan gidenin yerini dolduracak güce ve stratejiye sahip olmak. Bunun için çalışıyoruz ve bu kulübü çok iyi yerlere getireceğiz” dedi.

‘AGRESİF OYNAMALIYIZ’

İddialı bir ekip oluştururken işin sırrının kimlikte değil yürekte olduğunu vurgulayan Kafkas, “Futbolcunun yerlisi yabancısı olmaz. Trabzon'u benimseyen, o ruhu kalbinde taşıyan oyuncuların olduğu bir takım kuracağız. Gelecek sezon şampiyonluğa oynamayı hedefliyoruz. Yabancı sayımızın olması gerekenden fazla olduğuna katılıyorum. Fakat aidiyet duygusu çok önemli. Oyuncu kendini buraya ait hissetmeli. Bunun da yerli ya da yabancı olmakla alakası yok” diye konuştu. Kafkas şehrin yapısını çok iyi bildiğini, bu nedenle agresif bir futbol karakteri hedeflediğini de söyledi.

BASIN TOPLANTISI BUGÜN

Tolunay Kafkas, İstanbul BB karşılaşmasından sonra yaptığı açıklamada “Çarşamba ya da perşembe günü basın toplantısı düzenleyeceğim” demişti. Dün bu toplantıyı gerçekleştirmeyen Kafkas, bugün konuşacak. Deneyimli teknik adamın yapacağı konuşmada gazetecilere takımın genel durumu hakkında bilgi vereceği öğrenildi. Kafkas'ın ayrıca, yönetim değişikliğinden sonra nasıl bir yol izlyeceğini de açıklaması bekleniyor.

 

Yayınlanma Tarihi:08:58,