SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor’un teknik direktörü Bülent Uygun, “Hayalim Anadolu’dan yeni şampiyon çıkarmak” dedi.

Uygun, Celal Doğan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, hafta sonu karşılaşacakları Mersin İdmanyurdu maçının ardından Sırbistan’a futbolcu izlemeye gideceğini söyledi.

Tespit edilen yabancı ve gurbetçi futbolcuları son kez izleyerek takıma kazandırmak istediklerini dile getiren Uygun, şunları kaydetti:

“Önceki sezonlardaki gibi büyük paralarla transfer dönemi bitti. Ucuz maliyetli gençleri takıma katacağız. Ayrıca 3-4 noktaya transfer yapacağız. Yardımcılarım da Romanya, Portekiz, Almanya ve Romanya’da futbolcu izleyecek. Bu transferlere göre de hedef belirleyeceğiz. Hayalim Anadolu’dan yeni şampiyon çıkarmak.”

TAKIMDAN AYRILACAK FUTBOLCULAR

Dorge Rostand Kouemaha’nın bonservisinin yüksek olması nedeniyle sözleşmesinin yenilenmeyeceğini hatırlatan Uygun, “Abdou Razack Traore’ye de Suudi Arabistan’dan önemli bir teklif var. Bu futbolcuyu da göndereceğiz. Haris Medunjanin’e de Rusya’dan bir teklif var ama bırakmak istemiyoruz. Bunun yanında Ivan Kecojevic’in de gidebilir. Serdar Kurtuluş ve Cenk Tosun’un kalması yönünde rapor verdim” diye konuştu.

Kendisinin sözleşmesinin sona erdiğini anımsatan Uygun, sözlerini şöyle tamamladı:

“Geçen hafta kulüp başkanıyla konuştuk ancak parasal anlamda hiçbir şeyi gündeme getirmedik. Prensipte anlaştık. Her şey yolunda giderse yolumuza devam edeceğiz. Yıl anlamında da konuşma yapmadık. Hafta sonu yapacağımız maçın ardından başkanla tekrar görüşüp sözleşmeyi imzalarız.”

Yayınlanma Tarihi:17:51,