SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘UEFA ile işimiz yok’

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, AMK'ya verdiği özel demeçte kendilerini UEFA'ya gitmekle itham eden Fenerbahçe için "Her platformda bizim UEFA ile kontakta olduğumuzu söylüyorlar. Bu bir histeri krizi... Olası bir cezayı bizim üstümüze yıkmaya çalışıyorlar" diye konuştu

Güncellenme: 22:43, 15/05/2013
‘UEFA ile işimiz yok’

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’dan Fenerbahçe’ye cevap… Sarı-lacivertliler, ırkçılık konusu ile ilgili taraftarını savundu ve ezeli rakipleri Galatasaray’a göndermede bulunurken, yöneticisi Tolga Deniz Aytöre “Avrupa’da ırkçılık olduğu konusunda propagandası yapılıyor. Fenerbahçe’yi UEFA ve Avrupa’ya şikayet etme geleneği ile suçlamaya dayandı iş” açıklamasını yapmıştı. AMK’ya konuşan Aysal bu sözlere “Türkiye ile ilgili hiçbir konuyu bugüne kadar UEFA’ya taşımadık, taşımayacağıız da… Birkaç tane kendini bilmezin yaptığı hareketi, bir camiaya bağlayamayız. Türk futboluna zarar vermek istemiyoruz. Israrla her platformda bizim UEFA ile kontakta olduğumuzu söylüyorlar. Bu bir histeri krizi… Bu şekilde, gelebilecek olası bir cezayı bizim üstümüze yıkmaya çalışıyorlar. Biz Türk sporu adına bütün sorunları Türkiye’de çözme taraftarıyız. Bugüne kadar UEFA’ya ne gittik, ne de gideceğiz…” diyerek karşılık verdi.

FEDERASYON’A BAŞVURUYORLAR

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, derbide yaşanan ırkçı hareketler nedeniyle UEFA'ya başvurmayacaklarını açıkladı ancak bu, sarı-kırmızılıların olayın peşini bırakacakları anlamına gelmiyor… F.Bahçe Yönetimi'nin dün yaptığı basın toplantısında kesinlikle olayın ırkçılık olmadığını iddia etmesinin ardından ortaya çıkan yeni görüntüler G.Saray Yönetimi'ni harekete geçirdi. Görüntülerde F.Bahçe taraftarlarının G.Saray'ın siyahi oyuncularına yönelik yaptığı hareketlerin net bir şekilde görülmesinin ardından sarı-kırmızılılar TFF'ye başvurma kararı aldı.

Olaylarla ilgili TFF'ye verilen raporun gerçekle uzaktan yakından alakası olmadığını savunan yönetim, hesap sorulmasını isteyecek. Yapılan hareketlerin masumane değil tamamen ırkçı saldırı olduğunu belirtecek olan sarı-kırmızılılar, TFF'den bu konuyla ilgili gereğini yapmasını talep edecek.

 

 

Yayınlanma Tarihi:20:27,