SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Deneyimli hoca, Gaziantepspor'u çalıştırdığı dönemde takıma kazandırdığı Cenk Tosun'u listesinin ilk sırasına yazdı. 22 yaşındaki forvet de ‘manevi babasıyla' yeniden buluşmaya çok sıcak bakıyor.

Kupada finale yükselen, ligde de mücadelesini sürdüren Trabzonspor, transfer çalışmalarını ihmal etmiyor. Teknik direktör Tolunay Kafkas, gelecek sezon kadrosunda görmek istediği futbolcuları belirlerken, listenin ilk sırasında yazan oyuncunun tanıdık bir isim olduğu ortaya çıktı. Deneyimli teknik adamın, Gaziantepspor'un başarılı forveti Cenk Tosun'a kancayı attığı öğrenildi. Gaziantepspor'un son dönemdeki çıkışında büyük payı olan ve şu ana dek çıktığı 31 lig maçında 9 golü bulunan Cenk'in de bu transfer için oldukça istekli olduğu belirtiliyor. Tabii bu durum, Cenk ve Kafkas'ın G.Antep'teki ilişkisine dayanıyor.

AİLESİ ONA EMANET ETTİ

2010-11 sezonunda güney ekibini çalıştıran Tolunay Kafkas, devre arasında yönetime tek bir ismi istediğini bildirir. Bu oyuncu da o dönem E. Frankfurt'ta oynayan Cenk Tosun'dan başkası değildir. Kafkas'ın başrol oynadığı uzun uğraşlar neticesinde Cenk kırmızı-siyahlı formayı giyer. Ailesi Almanya'da yaşayan Cenk'in babası Antep'e geldiğinde oğlunu bizzat Kafkas'a emanet eder. Şimdi 22 yaşında olan Cenk'e sahip çıkan Kafkas, gurbetçi forvetin başarısında pay sahibi olur. Cenk, ligin ikinci yarısında sadece 14 maç oynamasına rağmen 10 gol atar, Antep de ligi 4. bitirir.

1 YIL DAHA KONTRATI VAR

Tolunay Kafkas ertesi sezonun 4. haftasında görevden ayrılsa da Cenk ile iletişimi hiç kopmaz. Ve şimdi, bu sezon gol yollarında büyük sıkıntı çeken Trabzonspor'un başında bulunan usta hocanın listesinde yine aynı isim var. Halil Altıntop'un formundan memnun olan ancak Janko ve Henrique ile devam etmeyi pek düşünmeyen Kafkas, sözleşmesi 31 Mayıs 2014'te bitecek Cenk'i alarak hücum hattına büyük güç katmayı hedefliyor. Yetenekli santrforun da ‘manevi babası' olarak gördüğü Kafkas'la Trabzonspor çatısı altında yeniden buluşmaya çok sıcak baktığı söyleniyor.