SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bu sadece futbol değil aynı zamanda eğitim meselesi.Onun için utanıyorum, çünkü bu davranışı sergileyen Fenerbahçe forması giyiyor. Ama Fenerbahçe bu adama benzemeyen çok büyük bir taraftar grubuna sahip.”

Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettiği derbide attığı iki golle sarı-lacivertli takımı zafere taşıyan Pierre Webo, Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki ‘Irkçılık' görüntüsüne isyan etti. Devre arasında transfer olduğu yeni takımında 12 Süper Lig maçına çıkan ve rakip fileleri 6 kez havalandıran Webo, Galatasaraylı futbolculara Kadıköy'de ‘Muz' gösterisi yapan taraftardan utandığını söyledi.

‘FUTBOL BİR KÜLTÜRDÜR'

Futbolun dünyada bir kültür olduğunu hatırlatan Webo, “Bu sadece futbol değil aynı zamanda eğitim meselesi. Onun için utanıyorum, çünkü bu davranışı sergileyen Fenerbahçe forması giyiyor. Ama Fenerbahçe bu adama benzemeyen çok büyük bir taraftar grubuna sahip” ifadelerini kullandı.

Şükrü Saracoğlu Stadı'nda ilk kez derbi atmosferi yaşadığını dile getiren Webo, “Bana G.Saray'a gol atarsam gerçek Fenerbahçeli olacağımı söylemişlerdi. Bunu ilk maçta başardığım için çok mutluyum” yorumunu yaptı.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK